Daugavpils novadā atkal pārkāpumi gaļas tirdzniecībā

2011. gada 12. augusts plkst. 16:13
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sakarā ar atkārtotiem trihinelozes uzliesmojumiem Daugavpils reģionā veicis vairākas ārpuskārtas pārbaudes uzņēmumos t.sk. veikalos.


Pārbaudes veiktas, lai izvērtētu, kā uzņēmumi nodrošina cūkgaļas izsekojamību, informē PVD pārstāve Anna Joffe. Veicot ārpuskārtas pārbaudi mazumtirdzniecības tīkla veikalā, PVD konstatējis cūkgaļu ar marķējumu, kas nav atbilstošs ES prasībām. Veicot produkta izsekojamības pārbaudes, inspektori atklāja, ka cūkgaļa ievesta no Lietuvas. PVD pieprasīja Lietuvas dienestam skaidrojumu par gaļas ievešanu Latvijas teritorijā. No Lietuvas kolēģiem šī gada 12. augustā saņēmām informāciju, ka cūkgaļa bija derīga lietošanai Lietuvas Republikas teritorijā pēc termiskas pārstrādes gaļas produktos.

Kā skaidroja Lietuvas dienests, kautuves personāls, formējot kravu nosūtīšanai uz Latviju, kļūdījies gaļas liemeņus ievietojot. Tā kā gaļa nebija atbilstoši marķēta, tā tika izņemta no tirdzniecības vietas. PVD deva rīkojumu uzņēmumam gaļu iznīcināt un par iznīcināšanas faktu informēt dienestu.