Dragi: Eiropā ir pārāk daudz banku

2016. gada 23. septembris plkst. 14:36
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Eiropas reģiona banku sektors ir pārāk piesātināts, un tas samazina kredītiestāžu peļņu, kā arī liek dažiem spēlētājiem mainīti savu biznesu, sacījis Eiropas Centrālās Bankas vadītājs Mario Dragi.

Eiropas sistēmiskā riska valdes ikgadējā konferencē centrālās bankas vadītājs uzsvēra, ka eirozonas banku ienākumu sarukums lielākoties ir zemo procentu likmju dēļ, taču tikpat lielā mērā arī pārmērīgi daudzo tirgus spēlētāju dēļ.

«Patlaban banku zemajai pelnītspējai tiek izvirzīti vairāki iemesli, tostarp, zemās procentu likmes,» uzsvēris ECB vadītājs. «Tomēr arī pārāk lielais banku skaits ir viens no iemesliem, kādēļ banku peļņa ir zema. Augošā konkurences cīņa samazina peļņas maržas,» viņš norāda.

Šāda kapacitāte nozīmē, ka finanšu sektors nestrādā pietiekami efektīvi, uzskata M. Dragi. «Dažām bankām nāksies pārskatīt savus biznesa modeļus, lai audzētu pelnītspēju,» viņš piebilst.

Eiropas bankām šis gads nav viegls – to ienākumus iedragā arvien stingrāks regulējums, negatīvās procentu likmes, kā arī neskaidrība saistībā ar Brexit. Tāpat ECB negatīvo likmju politika tiek minēta kā viens no iemesliem, kas radījis nevajadzīgu spiedienu uz reģiona tā jau stagnējošo banku sektoru.

Banku akciju cenas valstīs, kurās ir ieviesta negatīva procentu likme, šajā gadā ir sarukušas straujāk nekā valstīs, kurās tā ir virs nulles, liecina Citigroup pētījums.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds