Ražošana

Draugiem Group septembrī plāno atvērt Printful ražotni Eiropā

LETA, 03.01.2017

Avots: Printful

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draugiem Group uzņēmums Printful šogad plāno atvērt ražotni kādā no Eiropas valstīm, informēja Draugiem Group pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Viņš pastāstīja, ka ražotni plānots atvērt 2017.gadā septembrī, taču pagaidām nav zināms, kurā no Eiropas valstīm. Patlaban uzņēmuma pēta no kuras Eiropas valsts ir vislabākās piegādes uz citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, ņemot vērā piegādes cenas un ātrumu.

Palkavnieks arī pastāstīja, ka īsziņu sūtīšanas sistēma Text2reach plāno uzsākt pakalpojuma izplatību, piedāvājot uzņēmējiem «white label» risinājumu.

Viņš arī atzīmēja, ka pērn Draugiem Group atvēra jaunu ražotni ASV. Jaunās ražotnes atvēršana radīja nepieciešamību pēc papildu speciālistu, tai skaitā programmētāju, resursiem, kas gada laikā veicināja Draugiem Group darbinieku skaita pieaugumu par 200 nodarbinātajiem jeb 50%. Patlaban Draugiem Group komandā Latvijā un ASV strādā 360 dažādu nozaru eksperti.

Latvijā uz nomaksu pieejams Draugiem Group inženieru izstrādātais gudrās mājas risinājums Istabai.com, kas produktu padara daudz pieejamāku mājsaimniecībām.

Pēc Palkavnieka teiktā, pērn strauju izaugsmi piedzīvoja arī tirdzniecības automātu telemetrijas iekārtu un programmatūras ražotājs Vendon, kuram piecu gadu pastāvēšanas laikā kopējais uzstādīto iekārtu skaits audzis par 50%. Savukārt autoparka kontroles sistēma MapOn savā desmitajā pastāvēšanas gadā uzņēma jaunu attīstības tempu, uzsākot darbu arī Ziemeļamerikā un 2016. gadā izsekoja vairāk nekā 1,5 miljardus kilometru. Turpretī darbinieku produktivitātes mērītājs DeskTime ir izstrādājis jaunu risinājumu, kas ļauj tā lietotājiem ērti atzīmēt un uzskaitīt darbinieku prombūtnes laiku, tādējādi atvieglojot darbu personāla speciālistiem.

Iedvesmojošu plakātu bizness Startupvitamins produktu klāstam pievienojis trīs jaunus produktus un 12 dizainu ar motivējošiem un iedvesmojošiem citātiem. Joprojām vispopulārākie ir produkti ar Ārona Levija citātu Get shit done. Sociālajā tīklā Draugiem.lv pērn nosūtīti 185 miljoni vēstuļu, pievienoti 13 miljoni komentāru, kā arī publicēti 19 miljoni fotogrāfiju. Portāla lietotāji pērn 231 miljonus reižu nospieduši Patīk, bet 128 miljonus reižu - Ieteikt. Tāpat sociālajam tīklam pievienoti apmēram viens miljons video, kā arī 20 miljoni runas ierakstu.

Kā ziņots, ka Draugiem Group uzņēmums Printful atvēris otro drukas ražotni ASV - valsts austrumkrastā Šarlotas pilsētā Ziemeļkarolīnas štatā, kā arī gatavojas kotēt uzņēmuma akcijas ASV Fondu biržā. Ražotnē investēti 1,5 miljoni ASV dolāru (1,34 miljoni eiro). Kā iepriekš norādīja uzņēmumā, otrā ražotne atvērta ASV, jo tieši no šīs valsts nāk 90% pasūtījumu. Kompānijas radošais darbs - programmēšana, dizains, projektu vadīšana - joprojām tiek organizēts Draugiem Group birojā Mārupē.

Printful ir drukas ārpakalpojumu uzņēmums, kas nodrošina interneta veikaliem iespēju piedāvāt savus drukas produktus, neinvestējot ražošanas iekārtās. Printful integrāciju pakalpojumus izmanto tādi zināmi zīmoli kā Shopify, WooComerce, Storenvy un citi.

Printful apgrozījums 2015.gadā bija 8 746 186 ASV dolāri (7 800 723 eiro), tādējādi padarot to par lielāko un straujāk augošo uzņēmumu Draugiem Group.

Maltā reģistrētajā Draugiem Group iekļauti 15 dažādi uzņēmumi, kuros strādā vairāk nekā 250 darbinieki, no kuriem 100 nodarbināti ASV ražotnē Printful. 2015.gadā Draugiem Group apgrozīja 22 855 193 eiro un tika gūta 2 355 376 eiro peļņa. Savukārt 2016.gada apgrozījums vēl nav apkopots.

Komentāri

Pievienot komentāru