Dubaijas lidosta pērn pasaulē lielākā pēc pasažieru skaita

2015. gada 13. janvāris plkst. 17:59
Autors: BNS/INTERFAX
Dalies ar šo rakstu

Dubaijas starptautiskā lidosta 2014.gadā kļuva par lielāko lidostu pasaulē pēc starptautiskajos reisos pārvadāto pasažieru skaita, apsteidzot Londonas Hītrovas lidostu, vēstīja laikraksts The Financial Times.

2014.gadā Dubaijas lidosta starptautiskajos reisos apkalpoja 71 miljonu pasažieru, bet Hītrovas lidosta - 68,1 miljonu pasažieru.

Viens no iemesliem tam ir Hītrovas lidostas darbības jaudu pārslodze.

«Hītrova zaudē daudz reisu Dubaijai, jo mēs spējam apkalpot tos maršrutus, kuriem Hītrovai vairs nepietiek ietilpības,» paziņoja Dubaijas lidostas ģenerāldirektors Pols Grifitss.

Dubaijas lidostas kļūšana par lielāko lidostu atspoguļo arī Dubaijā bāzētās Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nacionālās aviokompānijas Emirates Airlines straujo izaugsmi. Lidsabiedrībai šobrīd ir lielākā tālās distances lidmašīnu gaisa flote pasaulē.

Hītrova 2014.gadā apkalpoja rekordlielu skaitu pasažieru starptautiskajos un iekšzemes reisos - 73,4 miljonus, kas ir par 1,4% vairāk nekā 2013.gadā, liecina lidostas oficiālie dati.

Londonā bāzētā Getvikas lidosta arī apkalpoja rekordlielu skaitu pasažieru - 38,1 miljonu, kas ir par 7,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lielais abu lidostu noslogojums negatīvi ietekmē to punktualitātes rādītājus. Hītrova ieņem 111.vietu pasaulē, bet Getvika 139.vietu, liecina aviācijas datu nodrošināšanas firma OAG.

2014.gadā lidojumu kavēšanās 15 minūšu robežās iekļāvās 75, 5% Hītrovas un 60,1% Getvikas reisu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām