eBay peļņu audzēt palīdz mobilo ierīču lietotāji

2013. gada 17. janvāris plkst. 12:01
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Interneta izsoļu vietne eBay aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar neto peļņu 751 miljona ASV dolāru apmērā, pavēstījusi kompānija, pārsniedzot iepriekš izteiktās Volstrītas prognozes.

Kompānija norāda, ka augsto peļņu izdevies nodrošināt pateicoties pieaugušajam pircēju skaitam, kas izmanto mobilās ierīces. Mobilo ierīču popularitāte eBay un PayPal norēķinu sistēmai piepulcējusi arī jaunus klientus. Kompānija aplēsusi, ka aizvadītajā gadā par izsoļu vietnes klientiem kļuvuši vairāk nekā 4,3 miljoni cilvēku.

Tikmēr izsoļu vietnes ceturtā ceturkšņa ienākumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn auguši par 18 procentiem, sasniedzot 3,99 miljardus ASV dolāru. Volstrīta iepriekš prognozēja, ka eBay ienākumi būs 3.98 miljardus dolāru apmērā.

2013. gadā eBay turpina raudzīties optimistiski. Šā gada kopējos ienākumus kompānija prognozē 16 līdz 16,5 miljardu ASV dolāru apmērā, savukārt peļņai vajadzētu sasniegt 2,7 līdz 2,75 ASV dolārus par vienu akciju, aplēsis tiešsaistes izsoļu nams.

«Mēs esam priecīgi par aizvadīto gadu un esam pārliecināti, ka spēsim noskaņojumu saglabāt arī 2013. gadā,» sacīja eBay Finanšu direktors Bobs Svāns (Bob Swan).

 

Dalies ar šo rakstu