Nodokļi

Eiropas Komisija vēlas «apgriezt spārnus» reversajam PVN

Māris Ķirsons, 17.01.2018

Dana Reizniece-Ozola

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Eiropas Komisija (EK) nolēma tomēr rekomendēt Eiropas Padomei (EP) neatļaut Latvijai piemērot reverso PVN sadzīves elektronikai, kas jau ir spēkā ar šā gada 1. janvāri.

Eiropas Komisija (EK) nolēma tomēr rekomendēt Eiropas Padomei (EP) neatļaut Latvijai piemērot reverso PVN sadzīves elektronikai, kas jau ir spēkā ar šā gada 1. janvāri, Finanšu ministrija sola nepadoties, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašreizējā situācijā nekas nemainīsies, sola finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa atzīst, ka Eiropas Komisijas nostāja ir bijis pārsteigums, tomēr «plinte krūmos netiks mesta». «Strādāsim kopā ar nozaru asociācijām un gatavosim papildu argumentus,» uzsver finanšu ministre. Viņai Eiropas Komisijas vēlme liegt Latvijā piemērot reverso PVN nešķiet loģiska, jo pērn tur tika saskaņots reversais PVN mobilajām ierīcēm un tagad bija vēlme to paplašināt, attiecinot uz spēļu konsolēm un visu sadzīves elektroniku.

«Arguments, ka šāds risinājums varētu mainīt cenas gala patērētājiem un radīt jaunas iespējas krāpniecībai, neiztur nekādu kritiku,» norāda D. Reizniece-Ozola. Viņa uzsver, ka ne tikai tiks sagatavoti jauni argumenti un precizēti jau iesniegtie, bet arī meklētas jaunas iespējas reversā PVN piemērošanai. «Nekādus grozījumus PVN likumā attiecībā par reverso PVN nav plānots ieviest, un visi nosacījumi, kādi pašlaik ir, arī būs spēkā,» sola finanšu ministere.

Visu rakstu Eiropas Komisija vēlas «apgriezt spārnus» reversajam PVN lasiet 17. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru