Ekogranulas novērtē arī aiz Latvijas robežām 

Makulatūras pārstrādes uzņēmums SIA Balticfloc rada pakaišus mājdzīvniekiem un arī ar šo produktu veiksmīgi iekaro ārvalstu tirgus

Elīna Pankovska, 28.11.2017
1/13

Edžus Cābulis


Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Balticfloc specializējas makulatūras pārstrādē, izgatavojot otrreizēji pārstrādātu celulozes šķiedru ar plašu pielietojuma spektru, un ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas ražo tādus papīra pārstrādes produktus kā celulozes piedevu asfaltam un absorbcijas materiālu videi kaitīgu produktu savākšanai. Attīstot ražošanas jaudas, uzņēmums apgūst arī jaunas tehnoloģijas un veic pētnieciskos darbus jaunu produktu radīšanai, sadarbojoties ar pētniecības institūtiem gan Latvijā, gan citās valstīs. SIA Balticfloc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotajā konkursā Eksporta un inovācijas balva 2017 startē kategorijā Importa aizstājējprodukts, piedāvājot dabīgus pakaišus mājdzīvniekiem, kas ražoti no pārstrādātas makulatūras. Uzņēmums pēdējos gados ir strauji kāpinājis apgrozījumu. Proti, 2015. gadā tas bija 80,18 tūkst. eiro, bet pagājušajā gadā jau sasniedza 380,58 tūkst. eiro.

«Kā jaunam pārstrādātājam produktu klāsts mums ir apzināts. Ekogranulas mājdzīvniekiem nav jauns produkts, tirgū tāds jau eksistē un ir ļoti populārs, piemēram, Lielbritānijā, kā arī citās attīstītās valstīs. Ideja par ekogranulu jeb pakaišu ražošanu no makulatūras bija jau kādu laiku un loģisks solis uzņēmuma attīstībā. Tomēr produkta izstrādei un ieviešanai pietrūka pētnieciskā darba un zināšanu par produkta specifikāciju,» par ekogranulu rašanās pirmsākumiem stāsta SIA Balticfloc valdes loceklis Edžus Cābulis. Galvenais kritērijs bija, ka granulām ir jābūt dabīgām, lai mājdzīvnieki viegli pierastu pie pakaišiem un labprāt «izdarītu lietas» tur un ne citur. Viena no problēmām bija piemērotas saistvielas atrašana, lai granulas turētos kopā, jo, piemēram, koksnē ir dabiskā saistviela – lignīns.

Uz jautājumu, kādas ir produkta labās īpašības, E. Cābulis ir pārliecināts, ka tā ir augsta absorbcijas spēja. «Makulatūra spēj uzsūkt pat 1200% no sava svara,» klāsta E. Cābulis.

Visu rakstu Ekogranulas novērtē arī aiz Latvijas robežām lasiet 28. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums