Eksperts: Darbošanās nelicencētās akciju tirdzniecības platformās ir ļoti dārga spēle ar īstu naudu

2017. gada 18. oktobris plkst. 16:37
Autors: LETA
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Darbošanās nelicencētās akciju tirdzniecības platformās ir ļoti dārga spēle ar īstu naudu, aģentūrai LETA sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas «Cert.lv» drošības speciālists Gints Mālkalnietis.

Viņš sacīja, ka visu kiberincidentu galvenais cēlonis ir cilvēks - cilvēks pats atver vaļā to, ko nevajaga atvērt, nospiež to, ko nevajag un pats aizsūta kibernoziedzniekiem savu naudu. «Šajā ziņā visvienkāršakais veids ir nelicencētas akciju tirdzniecības platformas - noziedznieki pajautā un cilvēks viņiem pats naudu aizsūta. Ja nemāk paprasīt, tad jau jāsāk domāt sarežģītākas shēmas,» sacīja Mālkalnietis.

Runājot par nelicencētajām akciju tirdzniecības platformām, Mālkalnietis norādīja, ka tā ir ļoti dārga spēle ar īstu naudu. «Tā ir cita realitāte, kurā cilvēks iegulda savu īsto naudu. Pat ja platformā notiekošais atbilst biržā notiekošajiem procesiem, konta stāvoklis neatbilst, un jebkurā gadījumā viss beidzas tad, kad cilvēks izdomā savus līdzekļus no šīs platformas izņemt - tos viņam neviens negrasās atdot,» sacīja eksperts.

LETA jau vēstījusi par vairākiem Latvijas iedzīvotājiem, kas darbojoties nelicencētās akciju tirdzniecības platformās zaudējuši vairākus tūkstošus eiro, piemēram, kāds vīrietis zaudējis vairāk nekā 20 000 eiro, iesaistoties nelicencētā akciju tirdzniecības platformā «Everest Trade», kurā nedaudz iepriekš kāds cits vīrietis bija zaudējis vairāk nekā 10 000 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām