Eksperts: interneta vēlēšanu izstrādātā koncepcija ir jāizmet miskastē

2013. gada 12. augusts plkst. 8:00
Autors: Sanita Igaune - Egons Mudulis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija gribētu interneta sistēmu iedarbināt jau uz Saeimas vēlēšanām, bet daļa IT ekspertu aizvien norāda uz būtiskiem drošības riskiem.

Lai nākamgad rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pilsoņi varētu nobalsot, neizejot no mājām, Satiksmes ministrija (SM) atkārtoti virza valdībā vēl pērnā gada nogalē izstrādāto interneta vēlēšanu koncepciju, DB pastāstīja SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Jāņem vērā tas, ka koncepcijas projektā ir norādīts – interneta vēlēšanu sistēmas izstrāde ir plānota līdz 2014. gada 31. decembrim, taču SM gribētu, lai sistēma tiktu iedarbināta daudz ātrāk. Gala lēmums un termiņš būs jāpieņem valdībai, šodien SM koncepcijas projektu skatīs Ministru kabineta komiteja (MKK).

«Izstrādātā koncepcija ir jāizmet miskastē,» DB sacīja Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) biedrs Māris Alberts, piebilstot, ka studentu maģistra darbi šajā tēmā ir krietni profesionālākā līmenī nekā izstrādātā koncepcija. Pērnā gada rudenī, kad tika apturēta interneta vēlēšanu koncepcijas virzība, premjers sacīja, ka atbalsts tiks sniegts tikai tādā gadījumā, ja procesu atbalstīs vismaz viena nozares profesionālā asociācija, atceras M. Alberts, tāpēc viņš cer, ka premjers turēsies pie solītā.

LATA nav mainījusi viedokli interneta vēlēšanu jomā un norāda uz drošības riskiem, DB pastāstīja LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs. Lai gan Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) konceptuāli atbalsta virzību uz elektroniskām vēlēšanām, taču vienlaikus uzsver, ka pirms tam ir nepieciešams izvērtēt visus iespējamos risinājumus un riskus, iesaistot nozares speciālistus un akadēmisko vidi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu