Ekspluatācijā nodod 20 miljonu eiro vērto Riga Bulk Terminal

2014. gada 12. februāris plkst. 15:17
Autors: Dienas Bizness
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā beramkravu termināli Riga Bulk Terminal, kas atrodas Rīgas brīvostas teritorijā Kundziņsalā. Beramkravu termināļa pirmās kārtas būvniecību un aprīkošanu ar tehnoloģiskajām iekārtām pēc SIA Riga Bulk Terminal pasūtījuma veica AS LNK Industries. Sadarbības līguma summa veido aptuveni 20 miljonus eiro.

«Šis beramkravu terminālis ļauj veikt sešu ļoti atšķirīgu beramkravu pārkraušanu, tostarp, graudu, jēlcukura un mālzemes. Vērtējot būvniecības procesu, Riga Bulk Terminal ir unikāls dažādu inženierrisinājumu dēļ, kas pirmo reizi īstenoti būvniecības praksē Latvijā, jo termināļa būvniecība veikta apbūves laukumā ar ļoti sarežģītiem grunts hidroģeoloģiskajiem apstākļiem,» saka AS LNK Industries valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs.

Beramkravu termināļa Riga Bulk Terminal būvniecība tika sākta 2012. gada jūlijā. Tā sastāvā ietilpst trīs kravu transportēšanas tehnoloģiskās līnijas (divas iekraušanas un viena izkraušanas līnija). Pēc termināļa pirmās kārtas nodošanas ekspluatācijā, plānotais beramkravu pārkraušanas apgrozījums sasniegs vienu miljonu tonnu gadā.

AS LNK Industries šobrīd īsteno arī citus projektus ostās, piemēram, 12. piestātnes būvniecību (sadarbībā ar HOCHTIEF Solutions) Ventspils brīvostā, 1. muliņa demontāžu Ventspils brīvostā un divu piestātņu (Nr.7 un Nr.8) rekonstrukciju Klaipēdas ostā.

AS LNK Industries galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā.

Dalies ar šo rakstu