Eksportspēja: Jauna platforma video saturam 

Investē jauna mākoņrisinājuma izstrādē, kas ļauj apkalpot TV kanālus, video failu bibliotēkas un sasniegt neierobežotu daudzumu tiešsaistes skatītāju

Kristīne Stepiņa, 23.10.2017
1/3

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Telia Latvija ir izstrādājusi mākoņskaitļošanas vidē balstītu videoplatformu un rīku video satura izplatīšanai Telia Cloudy CDN. Tā pretendē uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balvu kategorijā Inovatīvākais produkts.

Kopš 2013. gada SIA Telia Latvija tirgū ir ieviesis 8 mākoņskaitļošanas produktus, kuri ir apvienoti zem Telia Cloudy zīmola. Sniegto mākoņpakalpojumu apjoms ar katru gadu palielinās, šobrīd tie pārsniedz jau 20% no kopējā apgrozījuma. Video platforma Telia Cloudy CDN ir jaunākais risinājums – iekārtu un programmatūras kopums, kas atvieglo liela apjoma video failu glabāšanu, apstrādi, aizsardzību no neautorizētās skatīšanās, izplatīšanu jeb straumēšanu internetā, ierakstīšanu u.c.

«Pati par sevi katra šī atsevišķā sastāvdaļa nav nekāds tehnoloģisks jaunums, inovācija un pievienotā vērtība ir to integrācija vienotā sistēmā, kas lietotājiem – satura īpašniekiem – atvieglo un būtiski paātrina visa procesa norisi. Piemēram, pasaulē zināmā TV industrijas kompānija Fashion TV ir deklarējusi, ka tai interesē mode, un tehnoloģijas ļauj pēc iespējas labākā kvalitātē sagatavot sižetus un filmas par šo tematu. Tālākais process – kā nodrošināt satura sagatavošanu interneta videi un glabāt failus, ir uzticēts mums,» saka SIA Telia Latvija izpilddirektors Mikus Ozols.

Visu rakstu Jauna platforma video saturam lasiet 23. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums