EM pārstāvju neierašanās dēļ, nolemj pārcelt sēdi par Reverta likvidācijas gaitu

2018. gada 06. marts plkst. 18:48
Autors: LETA
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvju neierašanās dēļ, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija nolēma pārcelt šodienas sēdi, kurā bija paredzēts uzklausīt likvidējamā problemātisko aktīvu pārvaldītāja «Reverta» (iepriekš «Parex banka») pārstāvjus par «Reverta» likvidācijas procesa gaitu un darbības finansiālo bilanci.

Sēdi pārcelt aicināja komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS), par iemeslu minot EM atbildīgo amatpersonu klātbūtnes neesamību. Kaut arī uz sēdi ieradies bija EM Juridiskā departamenta direktors Kaspars Lore, deputāts uzsvēra, ka jautājuma izskatīšanai sēdē klātienē obligāti jāpiedalās ekonomikas ministram, parlamentārajam vai valsts sekretāram, vai valsts sekretāra vietniekam. «Ja komisijas sēdē no atbildīgās ministrijas nav klāt (..) ministrs, parlamentārais sekretārs, valsts sekretārs, valsts sekretāra vietnieks (..), tad mēs sēdi nenoturam,» sacīja Bērziņš.

Jautājuma izskatīšanas pārcelšanu, ieskaitot Bērziņu, vienbalsīgi atbalstīja klātesošie 10 deputāti.

Bērziņš informēja, ka sēde atlikta uz tik ilgu laiku, kamēr komisija no EM nav saņēmusi skaidrojumu, kādēļ uz sēdi nav ieradusies kāda no minētajām amatpersonām. EM par komisijas lēmumu atcelt sēdi paredzēts nosūtīt skaidrojumu.

Vienlaikus komisijas priekšsēdētājs pauda neapmierinātību par informāciju «Reverta» strādājošo amatpersonu atalgojuma apmēriem, ko, pēc komisijas pieprasījuma, iepriekš bija iesnieguši problemātisko aktīvu pārvaldītāja pārstāvji. Politiķa ieskatā saņemtā informācija ir nepietiekama un, jautājot klātesošo komisijas locekļu viedokli minētajā jautājumā, arī citi deputāti Bērziņa teiktajam piekrita.

Komisijas sēdē klātesošie «Reverta» pārstāvji sniegtās informācijas apmēru pamatoja ar to, ka «Reverta» ir privāta kapitālsabiedrība, un valstij tā pieder tikai pastarpināti caur «Privatizācijas aģentūru». Līdz ar to pilnīgu informāciju par tajā strādājošo amatpersonu atalgojumu «Reverta» neplāno sniegt, ņemot vērā, ka likums arī nenosaka publiskot privātās kapitālsabiedrībās strādājošo atalgojumu. Tomēr «Reverta» pārstāvju ieskatā komisijai sniegtā informācija par «Reverta» darbinieku atalgojumu ir pietiekama.

Bērziņš atcirta, ka komisiju tā neapmierina, un aicināja rīkot slēgtu sēdi vai veidot izmeklēšanas komisiju, lai uzzinātu pilnvērtīgu informāciju par problemātisko aktīvu pārvaldītājā strādājošo atalgojumu. «Mēs varam taisīt slēgtu sēdi. (..) Kā jūs vēlaties. Mēs neatkāpsimies no šī jautājuma! Jūs esat radījuši intrigu tik ļoti lielu, ka mēs vienkārši neatkāpsimies no šī jautājuma. Kādu Jūs variantu gribētu? Ja jūs domājat, ka jūs tam iziesiet sveikā cauri – nu, neiziesiet sveikā cauri,» sacīja komisijas priekšsēdētājs.

Politiķis rosināja klātesošos komisijas locekļus balsot par ierosinājumu rakstīt vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), lai informētu par situāciju, ka Saeimas komisijas locekļi nevar piekļūt informācijai. Komisija plāno lūgt premjeram pieņemt lēmumu saistībā ar nepieciešamās informācijas ieguvi no «Reverta». «Mēs varam paņemt no nodokļu maksātājiem, no cilvēkiem vienu miljardu, 200 miljonus, bet (..) mums nav tiesības zināt, kas notiek ar atalgojumu tiem, kas veic šo naudas atgūšanu. To mums nav tiesības zināt. Tas ir, protams, ļoti skumīgi,» sacīja Bērziņš.

Komisijas priekšsēdētāja izteikto ierosinājumu vienbalsīgi atbalstīja visi klātesošie Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas locekļi.

Dalies ar šo rakstu