EM rosinās paplašināt Altum mājokļa iegādes programmas nosacījumus

2017. gada 22. septembris plkst. 9:47
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Līdz šim Altum valsts mājokļa atbalsta programmā piešķirtas 6453 garantijas par 43,9 miljoniem eiro, informē Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

Programmas darbības nodrošināšanai šogad finansējums ir piešķirts; finansējums nākošajiem gadiem – iesniegts pieprasījums valsts budžeta pakā.

Ministrija saredz nepieciešamību paplašināt programmas mērķauditoriju un tuvākajā laikā izskatīšanai MK tiks iesniegti grozījumi likumā Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Ministrija rosinās programmas nosacījumus attiecināt ne tikai uz ģimenēm, kurās ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, bet arī uz personām, ar kurām kopā dzīvo un kuru apgādībā ir vismaz viens bērns, ietverot nosacījumu, ka bērns ir persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu. Tāpat tiks rosināt attiecināt programmu arī uz personām, kuras ieguvušas profesionālo vai augstāko izglītību un kuras nepārsniedz 35 gadu vecumu.

Paplašinot programmas mērķauditoriju, tiks veicināta mājokļu pieejamība gan ģimenēm ar bērniem, gan personām ar augstāko vai profesionālo izglītību; augstas kvalifikācijas speciālisti tiks motivēti palikt uz dzīvi Latvijā; tiks uzlabota Latvijas uzņēmējdarbības vide; sekmēta jaunu saimnieciskās darbības veicēju un privātpersonu piesaiste reālai saimnieciskai darbībai un rezidencei Latvijā gan nacionālā, gan reģionālā mērogā; kā arī stimulēts kreditēšanas tempa pieaugums un pozitīvi ietekmēts investīciju apjoms. Rosinātie grozījumi vēl būs jāakceptē valdībai un Saeimai.

Ņemot vērā līdzšinējo programmas darbību un iedzīvotāju interesi par to, ir aprēķināts, ka programmas turpināšanai 2018. gadā nepieciešami 6,6 milj. eiro, 2019. gadā – 7,2 milj. eiro un 2020. gadā – 7,9 milj. eiro. Ar šo finansējumu izdotos nodrošināt, ka 2018. gadā atbalstu mājokļa iegādei saņems 4 060 ģimenes ar bērniem, 2019. gadā - 4 460 ģimenes un 2020. gadā - 4 900 ģimenes.

LASI VĒL:

Strauju pieaugumu kreditēšanā neredz

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds