Enefit uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību Somijā 

Igaunijas energokompānija Eesti Energia uzsākusi elektroenerģijas tirdzniecību Somijas mājsaimniecībām, izmantojot Enefit zīmolu.

Dienas Bizness, 21.3.2018

Foto: LETA

Līdz ar to Somija kļuvusi par piekto tirgu, kurā uzņēmums tirgo elektroenerģiju. Enefit piedāvājums Somijas patērētājiem būs balstīts aktīvā mobilo pakalpojumu izmantošanā un iezīmē pirmo soli virzienā uz aktīvāku mājsaimniecību tirgus apgūšanu, kas paredz arī piedāvājuma izstrādi Latvijas patērētājiem.Saskaņā ar Eesti Energia valdes priekšsēdētāja Hando Sutera teikto, vienots elektroenerģijas tirgus Skandināvijā un Baltijā sniedz iespēju piedāvāt uzņēmuma pakalpojumus arī Somijā.

«Elektroenerģijas tirgus Somijā jau ilgstoši uzrāda ļoti augstus darbības rezultātus un ir kļuvis par piemēru, uz ko tiekties citām valstīm, atverot savus enerģijas tirgus. Neskaitot Igauniju, Somija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, kurā tiks izmantota vienota informācijas aprites sistēma, kas ietvers visus enerģijas pārdošanas un piegādes līgumus, kā arī klientu patēriņa datus. Tas ievērojami paātrinās un atvieglos tirdzniecības procesus visiem tirgus dalībniekiem, kā arī nodrošinās vienlīdzīgas iespējas pakalpojumu piedāvājumu sniegšanai klientiem. Tāpat arī somi ir vieni no Eiropā aktīvākajiem patērētājiem attiecībā uz tirgotāju maiņas biežumu. Somijas patērētāju interese par jauniem elektroenerģijas tirgotājiem ir ļoti augsta, un viņi ir atvērti izmēģināt dažādus inovatīvus risinājumus,» skaidro H. Suters.

Enefit piedāvājums Somijas patērētājiem ir pieejams ar mobilās lietotnes un vienkāršas interneta platformas starpniecību. «Mūsu klienti Igaunijā jau ir pieraduši visus ar elektroenerģijas iegādi saistītos jautājumus risināt digitālajos kanālos. Tāpēc arī Somijā vēlamies pieturēties pie šī abpusēji efektīvā risinājuma,» norāda H. Suters un piebilst, ka arī Somijā kopumā pašlaik ir aktuāla pāreja uz mobilajām lietotnēm gan banku, gan komunikācijas sektorā.

Uzņēmuma mērķis Somijas tirgū ir kļūt par elektroenerģijas tirgotāju telefonā. Ar mobilās lietotnes palīdzību Enefit klienti varēs analizēt un pārvaldīt savu elektroenerģijas patēriņu, sekojot līdzi, kad izdevīgāk patērēt enerģiju un tā samazināt savus elektrības rēķinus. Tāpat arī izvēlēties un noslēgt līgumu par elektroenerģijas iegādi varēs gan mobilajā telefonā, gan apmeklējot interneta vietni. Šis risinājums jau ir pārbaudīts Igaunijā un Eesti Energia klienti, kuri izmanto šādu mobilo lietotni, spēj savus ikmēneša elektrības rēķinus samazināt līdz pat 15%.Somijā mājsaimniecībām ir pieejami trīs Enefit elektroenerģijas iegādes risinājumi: fiksētas cenas līgums, līgums ar elektroenerģijas cenas piesaisti Nord Pool biržai un līgums ar kombinētu risinājumu, kur enerģijas iegāde notiek par biržai piesaistītām cenām, bet ar fiksētiem cenu griestiem. Ieiešana Somijas elektroenerģijas tirgū ir daļa no Eesti Energia stratēģiskā mērķa - paplašināt savu darbību ārpus Baltijas valstīm, kļūstot par nozīmīgu enerģijas tirgotāju un energo risinājumu piegādātāju Baltijas jūras reģionā. Šī plāna ietvaros jau pavisam drīz tiks uzsākta enerģijas tirdzniecība Zviedrijā, kā arī tuvākā gada laikā Skandināvijā gūtā pieredze tiks izmantota, lai apgūtu Latvijas mājsaimniecību tirgu.

AS Eesti Energia ir Baltijā lielākais enerģijas ražotājs, kas sastāv no vairāk nekā 20 uzņēmumiem un nodarbina 5800 cilvēku. Igaunijas valstij piederošā kompānija iegūst elektroenerģiju no degslānekļa, vēja, ūdens, biomasas un arī sadzīves atkritumiem. Kompānijas darbība ietver plašu pakalpojumu spektru no degslānekļa ieguves un pārstrādes līdz pat elektroenerģijas sadalei un pārdošanai, kā arī dažādus ar elektroenerģiju saistītus papildu pakalpojumus. Eesti Energia darbojas Baltijas valstīs, Somija, Polijā, Vācijā, Jordānijā un ASV. Izmantojot Enefit zīmolu, Eesti Energia tirgo elektroenerģiju un dabasgāzi Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas tirgū, kā arī elektroenerģiju Somijas tirgū.

SIA Enefit ir elektroenerģijas un gāzes tirgotājs Latvijas atvērtajā enerģijas tirgū. SIA Enefit mātes uzņēmums AS Eesti Energia ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā. SIA Enefit ir dibināts 2006. gadā, tas ir reģistrēts elektroenerģijas un gāzes tirgotājs visā Latvijas teritorijā, kā arī uzņēmumam ir sadarbības līgumi ar AS Augstsprieguma tīkls, AS Sadales tīkls, AS Latvijas Gāze un AS Conexus Baltic Grid. Pašlaik SIA Enefit nodrošina elektroenerģiju vairāk nekā 2000 klientiem, savukārt dabasgāzes tirdzniecības klientu portfelis ietver 300 uzņēmumu.

Tevi varētu interesēt

Tuvākā gada laikā energouzņēmums Enefit savus pakalpojumus plāno piedāvāt arī Latvijas mājsaimniecībām,...

Energokompānijas Enefit peļņa pērn sasniegusi 1,12 miljonus eiro, kas ir par 23,5% vairāk nekā...

Līdz ar līdzšinējā energokompānijas Enefit valdes locekļa Karla Agan pievēršanos jauniem profesionālajiem izaicinājumiem,...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Elektroenerģijas tirgotājs SIA Enefit uzvarējis atklātā konkursā par tiesībām iegādāties elektroenerģiju...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

SIA Rīgas enerģija meklē iespējas darboties bez valsts atbalsta un gatavojas tiesu...

Reģistrētas izmaiņas AS «Latvenergo» pamatkapitālā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga....

Biznesa konsultāciju un audita kompānija «Ernst & Young Baltic» izvērtēs nepieciešamību palielināt...

GASO vadība šodien tikusies ar Zemnieku Saeimas un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas biedriem,...

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas turpinājušas krist, Baltijas valstīs vidēji pazeminoties...

Līdzšinējā obligātās iepirkuma komponentes sistēma varētu piedzīvot fundamentālas pārmaiņas,...

Vēl arvien zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā izmaksātās summas ir ievērojamas –...

Baltkrievija iesniegusi Lietuvai protesta notu saistībā ar šonedēļ medijos publiskoto informāciju...

Norvēģijas enerģētikas kompānija «Statoil» ceturtdien paziņoja, ka vēlas uzņēmumu pārdēvēt...

Secīgi noritot vairākus gadus nepārtraukti ilgušiem darbiem, šobrīd noslēgumam tuvojas Rīgas...