Gadu noslēdz ar peļņu

2018. gada 06. marts plkst. 11:55
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Energokompānijas Enefit peļņa pērn sasniegusi 1,12 miljonus eiro, kas ir par 23,5% vairāk nekā 2016. gadā. Uzņēmumā norāda, ka pozitīvos rezultātus ietekmējis Enefit veiksmīgais starts Latvijas dabasgāzes tirgū un klientu portfeļa paplašināšanās. «2017.gads bija līdz šim izaicinošākais un veiksmīgākais Latvijas tirgū,» preses konferencē pauda Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers, atklājot, ka tuvākā gada laikā uzņēmums Latvijā plāno sākt enerģijas tirdzniecību arī mājsaimniecībām.

«Pašlaik ir aizsākts darbs pie piedāvājuma izstrādes, kas tiks balstīts Skandināvijas tirgus pieredzē, klientu apkalpošanai izmantojot gan Skandināvijas, gan arī Latvijas tirgum izstrādāto tehnoloģisko platformu. Tādējādi Latvijas patērētāji būs sava veida unikālā situācijā, jo varēs izmantot risinājumus, kas pārnesīs labāko pieredzi no aktīva un attīstīta tirgus,» atklāj J.Bethers. Viņš stāsta, ka līdz ar dabasgāzes pievienošanu savam produktu piedāvājumam, pērn Latvijā realizētās Enefit enerģijas apjoms ir audzis par 15%, sasniedzot 1304 GWh, bet klientu portfelis palielinājies par 17,8%, kā rezultātā Enefit pašlaik apkalpo 2413 klientu, pārdodot elektroenerģiju un gāzi 16 659 pieslēguma punktos visā Latvijā.

«Pērn esam sākuši tirdzniecību arī vienā no Eiropā lielākajiem enerģijas tirgiem – Polijā, kā arī jau šī gada pavasarī startēsim ar piedāvājumu Zviedrijas un Somijas patērētājiem, turklāt Skandināvijā uzrunāsim tieši mājsaimniecības. Sagatavoties šo tirgu apgūšanai bija liels izaicinājums, ņemot vērā, ka vienlaikus uzsākām gāzes tirdzniecību Latvijā un Lietuvā. Tomēr efektīvi organizēts tirgus atvēršanas process un augstā uzņēmumu aktivitāte sniedz pārliecību, ka Latvijas enerģijas tirgus ir gatavs daudz aktīvākai izaugsmei. Tāpēc šogad turpināsim attīstīt mūsu piedāvājumu gāzes patērētājiem, vienlaikus nodrošinot visiem mūsu klientiem sadarbības iespējas energoefektivitātes jautājumos un gatavosimies startam mājsaimniecību tirgū,» uzsver Enefit valdes priekšsēdētājs.

SIA Enefit ir elektroenerģijas un gāzes pārdevējs Latvijas atvērtajā enerģijas tirgū, kas pašlaik nodrošina elektroenerģiju vairāk nekā 2000 klientiem, savukārt dabasgāzes tirdzniecības klientu portfelis ietver 300 uzņēmumu. SIA Enefit mātes uzņēmums AS Eesti Energia ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā.

Interviju ar Enefit valdes priekšsēdētāju Jāni Betheru drīzumā lasiet laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds