Fazer Latvija apgrozījums palielinājies par 29% 

Maiznīcas Fazer Latvija apgrozījums 2015. gadā sasniedzis 21,59 miljonus eiro, kas ir par 28,6% vairāk nekā 2014. gadā, informē uzņēmums.

Žanete Hāka, 07.04.2016

Pērn Fazer Grupa pabeidza Baltijas ražošanas konsolidācijas projektu - paplašināja maiznīcu un uzbūvēja jaunu kūku ražotni Ogrē, investējot vairāk nekā 5 miljonus eiro un izveidojot vairāk nekā 40 jaunas darba vietas. Savukārt Fazer Grupas apgrozījums 2015. gadā sasniedza 1,58 miljardus eiro, kas ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa ir palielinājusies un sasniedza 44,9 miljonus eiro.

Fazer Grupas prezidents Kristofs Fitctums (Christoph Vitzthum) komentē: «Mēs strādājam, lai nostiprinātu Fazer konkurētspēju un rentabilitāti. Pēdējo trīs gadu laikā Fazer ir investējis aptuveni 100 milj. eiro Somijā un nākamo trīs gadu laikā mēs plānojam investēt tikpat, veicinot eksportu un radot jaunas darba vietas». Vienlaikus 2015. gadā Fazer Grupa vairāk nekā 22 milj. eiro ir investējusi citās valstīs, kur kā nozīmīgākie projekti ir maiznīcas Ogrē paplašināšana un industriālās virtuves izveide Kavlingē (Kavlinge) Zviedrijā.

2015.gadā Fazer Grupa īstenoja arī vairākas sociālās atbildības programmas, tostarp panākot, ka no ražošanā radītajiem atkritumiem 93% tiek izmantoti otrreiz vai no tiem radīta enerģija, 80% no izmantotās enerģijas ražota no atjaunojamiem resursiem, kā arī negadījumu skaits darba vietās samazināts par 13,8%.

«Savus galvenos mērķus 2015. gadā – pabeigt ražošanas konsolidāciju Baltijā un nostiprināt tirgus pozīcijas, esam sasnieguši, neskatoties uz pastāvīgajiem izaicinājumiem, ko rada arvien sarūkošais maizes tirgus un sīvā konkurence. Mainoties patērētāju vēlmēm, tradicionālās maizes patēriņš turpina sarukt visās Baltijas valstīs. Tāpēc, lai attīstītos, uzņēmumiem ir jābūt elastīgiem, piedāvājot gan tradicionālo rudzu un kviešu maizi, gan jaunus maizes veidus ar pievienoto vērtību, papildinot to ar sēklām un graudiem, jo tieši tādu maizi, domājot par veselīgāku uzturu, arvien vairāk pieprasa patērētāji. Pateicoties investīcijām maiznīcas paplašināšanā un kūku ražotnes izveidē, esam palielinājuši eksportu uz Somiju un pārējām Baltijas valstīm vairāk nekā divas reizes,» informē Mindaugs Snarskis (Mindaugas Snarskis), Fazer Bakery Baltics rīkotājdirektors.

2015. gada pavasarī Fazer pabeidza ražošanas konsolidācijas projektu Baltijā, kā rezultātā visas ražošanas līnijas tika pārceltas uz Ogres un Kauņas maiznīcām. Projekta ietvaros Fazer maiznīcā Ogrē ir paplašināta ražotne, pārveidojot esošās līnijas un uzstādot jaunu porciju maižu līniju. Tāpat pērn darbu uzsāka jaunuzceltā saldēto kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne, kas sākotnēji orientējas uz eksportu. Kopumā ražotnē Ogrē pagājušogad investēti vairāk nekā 5 miljoni eiro un izveidotas vairāk nekā 40 jaunas darba vietas.

Jaunākais izdevums