Feiferis: ārkārtīgi svarīgas ir Parex restrukturizācijas plāna detaļas

2010. gada 23. marts plkst. 8:51
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex banku var dalīt sliktajā un labajā, taču ārkārtīgi svarīgas ir šī dalīšanas procesa detaļas, kas noteiks, cik šis piedāvājums ir izdevīgs vai neizdevīgs, intervijā Latvijas Radio norāda bijušais VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka vadītājs Inesis Feiferis, piebilstot, ka «bez detaļām šo jautājumu nevar vērtēt». Viņš skaidro, ka Parex restrukturizācijas plāns gatavots ļoti šaurā personu lokā, un no publiski pieejamās informācijas nav iespējams izvērtēt, kurš variants būtu labāks, jo viss atkarīgs no tā, kādas detaļas slēpjas katrā no šiem piedāvātajiem variantiem.

Runājot par Parex bankas pārdošanu vēlāk, kad būs uzlabojusies ekonomiskā situācija, I. Feiferis norāda, ka tas, vai banku vēlāk varēs pārdot par lielāku naudu, ir atkarīgs no tā, kā valsts spēs strādāt ar tai piederošo banku.

Jau ziņots, ka valdība otrdien slēgtajā sēdes daļā turpinās pagājušajā nedēļā aizsākto diskusiju par Parex bankas restrukturizāciju.

Db.lv arī vēstīja, ka pirmdien, 22. martā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu atļaut Parex bankai palielināt kredīta limitus esošajiem klientiem – juridiskām personām. Bankai atļauts palielināt juridisko personu kopējo kredīta ekspozīciju, kas ietver kredītus, garantijas un akreditīvus. Palielināt kredītu gan varēs tikai noteiktiem bankas klientiem, ievērojot vairākus nosacījumus.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām