Finnair piesaista Somijas akcionārus aviokompānijā Flybe Nordic

2015. gada 08. janvāris plkst. 15:59
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Somijas nacionālā lidsabiedrība Finnair paziņojusi, ka ir atradusi jaunus vietējos akcionārus, kas Lielbritānijas zemo cenu aviokompānijas Flybe vietā darbosies ar zaudējumiem strādājošajā lidsabiedrībā Flybe Nordic, ceturtdien vēstīja Somijas sabiedriskā raidorganizācija Yle.

Flybe ir atteikusies no saviem 60% Flybe Nordic akciju, bet Finnair par partneriem piesaistījusi divus Somijas uzņēmumus - investīciju kompāniju G.W. Sohlberg un pagaidu darbiniekus piedāvājošo aģentūru StaffPoint.

Finnair jaunajā kompānijas struktūrā saglabās 40% akciju, StaffPoint piederēs 45% akciju, bet G.W. Sohlberg saņems 15% akciju. Darījumam ir jāiegūst Somijas konkurences padomes apstiprinājums.

Darījuma cena ir viens eiro.

Pagājušā gada beigās Flybe paziņoja, ka par vienu eiro savas akcijas Flybe Nordic pārdos Finnair, ja netiks atrasts cits pircējs.

Finnair un Flybe savu sadarbību sāka 2011.gadā, iegādājoties Somijas reģionālo lidsabiedrību Finncomm (Finnish Commuter Airlines) un uz tās bāzes izveidojot Flybe Nordic.

Flybe Nordic pašlaik kontrolē lielāko daļu Somijas iekšzemes gaisa satiksmes tirgū. Aviokompānijas lidmašīnas arī veic reisus Finnair  uzdevumā vairākos reģionālajos maršrutos, tostarp Rīga-Helsinki.

Pagaidām netiek plānots, ka pēc īpašnieka maiņas Flybe Nordic būs personāla, maršrutu vai rezervēto biļešu noteikumu izmaiņas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām