Forevers vadītājs: 2017. gads gaļas pārstrādes industrijai nebūs viegls

2017. gada 15. februāris plkst. 10:39
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers saskaņā ar neauditētajiem datiem 2016. gadu noslēdzis ar 31,5 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš, informē uzņēmums.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka aizvadītais gads pārtikas ražotājiem ir bijis sarežģītu izaicinājumu pilns, un tikai gada pēdējā ceturksnī, pēc ilgstošas stagnācijas, nozare visbeidzot uzrādīja 3% pieaugumu.

Šādos tirgus apstākļos viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem bija noturēt līdzšinējos apjomus. Forevers šo mērķi ir izdevies sasniegt pat ar plus zīmi, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrejs Ždans.

Uzņēmuma Forevers tirgus daļa Latvijā sasniedz 17%, ieņemot 2. vietu gaļas ražotāju vidū. Forevers 2017. gadā savu attīstības un izaugsmes stratēģiju balsta uz veikalu tīkla paplašināšanu, kam prognozējama pozitīva ietekme arī uz pārdošanas apjomiem. Paredzēts, ka šogad durvis vērs līdz 32 jauniem Forevers veikaliem, tādējādi līdz gada beigām kopējam veikalu tīklam pārsniedzot 100 tirdzniecības vietas. Tāpat uzņēmums turpinās pilnveidot piedāvātās produkcijas klāstu.

Vērtējot tirgu Latvijā, A. Ždans norāda, ka tirgū valda liela konkurence gan starp vietējiem, gan arī Baltijas gaļas pārstrādes uzņēmumiem. Nozare turpina cīnīties arī ar Krievijas embargo radītajām sekām. Tāpat iedzīvotāju pirktspējas pieauguma temps nav tik ātrs, kā gribētos. Diemžēl negatīvu triecienu ir devis kārtējais Āfrikas cūku mēra vilnis Latvijā.

«Šis ir apstākļu kopums, kas uz gaļas ražotāju ikdienu liek raudzīties ārkārtīgi piesardzīgi, un katru sasniegumu novērtēt kā būtisku uzvaru. Nenoliedzami šis ir biznesa risku un elastīgu pieeju laiks, kad ir jāspēj pieņemt drosmīgi un tūlītēji lēmumi gan attiecībā uz pārdošanas taktiku, gan uzņēmuma attīstības stratēģiju. Jebkurā gadījumā 2017. gads gaļas pārstrādes industrijai nebūs viegls. Ir gaidāmas tirgus dalībnieku pārbīdes, jo konkurence gaļas tirgū, ņemot vērā realizētās produkcijas apjomu, šobrīd nav adekvāta,» uzskata A. Ždans. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds