FOTO: Atjaunota Pārdaugavas jūgendstila rota

2017. gada 18. augusts plkst. 18:26
Dalies ar šo rakstu

Ar pārdošanas rezultātiem esam apmierināti, taču vēlreiz restaurācijas un rekonstrukcijas projektam diez vai ķersimies klāt - tā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta 1908.gadā tapušā jūgendstila nama atjaunošanas Pārdaugavā, Slokas ielā 31, pielietojot energoefektīvas būvniecības risinājumus, secina SIA Rīgas industriālais parks (RIP) valdes loceklis Rolands Latkovskis.

Db.lv jau ziņoja, ka pēc sekmīgas energoefektīvas biroju ēkas pilotprojekta īstenošanas RIP attīstītāji vēlējušies aprobē līdzīgus risinājumus dzīvojamajā sektorā, atjaunojot divus vēsturiskus dzīvojamos namus Rīgā, Slokas ielā 31 un E.Smiļģa ielā 9 (šis projekts bija apjomos mazāks, pabeigts, dzīvokļi realizēti).

Ēkā Slokas ielā ir pieejami divu līdz četru istabu dzīvokļi ar augstajiem griestiem. Telpās ir nodrošināts veselīgs klimats - vienmērīga temperatūra, kā arī piespiedu gaisa vēdināšana ar rekuperāciju un mitruma atguvi. Mājokļu cena ir no 1850 līdz 2350 eiro/m2. No 24 dzīvokļiem šobrīd Slokas ielas mājā šobrīd nav pārdoti septiņi. Jāpiebilst, ka sākotnēji dzīvokļi piedāvāti par zemākām cenām, lai nodrošinātu pozitīvu naudas plūsmu. Bankas kredīts projekta īstenošanai netika piesaistīts, lai gan sākotnēji tā tika plānots. Investīciju apjoms - ap trim miljoniem eiro.

«Ar rezultātiem esam apmierināti,» teic R. Latkovskis, piebilstot, ka, viņaprāt, nepabeigtos projektos mūsdienās neviens neko nepērk, tikai - dzīvošanai gatavos.

Kāda ir pieredze, secinājumi par mājokļu tirgu? «Pieredze ir maza, iepriekš būvējām biroju ēkas, šis ir pirmais projekts mājokļu segmentā. Apjaušam iedzīvotāju pirktspēju - tā ir ļoti zema. Restaurācijas, rekonstrukcijas projekta īstenošana ir patiešām sarežģīta. Nepatīkamākais projekta gaitā ir šī saskaņošana, būvēšana ir patīkamākā sastāvdaļa, bet, ja, sākot darīt patīkamo, nav darbaspēka, tad arī šajā procesā rodas grūtības,» viņš atzīst. Slokas ielas nama projektu ir plānots pabeigt 2017.gada pavasarī, taču punkts tam tiks pielikts septembrī.

Tuvākajā laikā attīstītāji jauniem projektiem ne biroju, ne mājokļu segmentā klāt neķersies, jo būvēt ēku, telpas iznomāt šobrīd nav pārāk rentabli, kapitāla atdeve nav pietiekoša. «Tirgus neaug, nomnieki «pārplūst» - no vienas ēkas un otru, no sliktākām telpām uz labākām, bet jaunu nomnieku nav. Dzīvokļu pircēju gadījumā ir līdzīgi. Tomēr, ja ekonomiskā situācija valstī uzlabosies, arī mēs aktīvāk strādāsim,» saka R. Latkovskis.

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām