Foto: Atklāj Fazer kūku un konditorejas izstrādājumu ražotni

2015. gada 09. septembris plkst. 16:40
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šodien Ogrē tika atklāta Somijas maiznīcas SIA Fazer Latvija jaunā saldēto produktu ražotne.

Jaunajā ražotnē investēti 4,5 miljoni eiro un tajā ir izveidotas 33 jaunas darbvietas. Jaunajā ražotnē tiks izgatavotas dažādas kūkas, ruletes un citi konditorejas izstrādājumi. 

Ražotnē, kas ir pilnībā integrēta Fazer maiznīcas infrastruktūrā, ir uzstādītas divas modernas līnijas, kas nodrošina efektīvu ražošanu un augstu kvalitāti. Vienlaikus, kūku un konditorejas izstrādājumu garnēšana būs roku darbs. Konditoru atlase un apmācības tika veikta šis vasaras laikā. Sākotnēji visa saražotā produkcija tiks eksportēta, savukārt, Latvijā un Baltijas valstu tirgos produktu tirdzniecība tiek plānota no 2016. gada.

«Fazer jaunā un modernā ražotne ir daļa no Fazer darbības efektivitātes uzlabošanas un nākotnes attīstības plāniem. Latviju par vietu, kur attīstīt ražošanu, esam izvēlējušies tās ģeopolitiskā novietojuma dēļ – Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, kas nozīmē stabilitāti, Latvija atrodas tuvu Ziemeļvalstīm, kas nozīmē, ka mēs varam būt ātri un elastīgi. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka maiznīca Ogrē strādā jau no 2001. gada un šeit ir pietiekami vietas, lai ražotni paplašinātu. Mūsu biznesā svarīgs ir cilvēku darbs, un mēs zinām, ka šeit cilvēki strādā atbildīgi un profesionāli,» skaidro Petri Kujala, Fazer Bakery izpilddirektors.

«Pārtikas ražošanas nozarei Latvijā ir dziļas saknes. Tā ir viens no mūsu valsts tautsaimniecības stūrakmeņiem. Bagātas šīs nozares tradīcijas ir Ogrē, kur tās koptas jau daudzu gadu garumā, pateicoties arī Somijas investīcijām, turklāt šodien mēs esam liecinieki tam, ka pārtikas ražošana šeit turpināsies ar jaunu sparu,» sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Fazer kūku un konditorejas izstrādājumu ražotnes būvniecība tika uzsākta pērnā gada rudenī, un darbi pabeigti šī gada augustā. Šobrīd jaunā ražotne ir pilnībā integrēta esošās Ogres maiznīcas infrastruktūrā un jau uzsākusi darbību. Jaunās ražotnes platība ir 1100 m2.

 

 


 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds