FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – īres nami Krāsotāju ielā 28

Autors: Zane Atlāce - Bistere
2017. gada 15. septembris plkst. 10:49

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus - šoreiz ieskats divās daudzstāvu dzīvojamās mājās Krāsotāju ielā 28.

Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes pārstāves Maijas Križmanes norāda, ka mūsdienīgiem cilvēkiem nepieciešama mūsdienīga vide un viņas vērtējumā īres nami Krāsotāju ielā 28 tādu nodrošina kopumā 40 dzīvokļos.

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Pārdomāts dzīvokļu plānojums arī nelielā kvadratūrā ļauj izveidot mājīgu vidi. Lai gan ēkas pārbūve neizceļas ar luksus risinājumiem, tā veikta kvalitatīvi un ar domu par ēkas lietotāju komfortu, piemēram, paredzot labiekārtojuma zonas, velosipēdu novietnes un noliktavas. Turklāt, jau šobrīd tiek ilgtspējīgi izmantoti materiāli – māla ķieģeļi no demontētajām palīgbūvēm izmantoti kā segums iekšpagalmos. Katra investīcija ēkas uzturēšanā, ir ieguvums tās īpašniekam ilgtermiņā, norāda M.Križmane.

Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Jānis Krastiņš skaidro, ka sākotnēji abas mājas bijušas ēkas ar vienistabas dzīvoklīšiem, kuru vienīgās labierīcības bijušas vairākiem dzīvokļiem kopīga ateja pie kāpņu telpas. Atjaunošanas gaitā ēkās iekārtoti nelieli, bet visām mūsdienu komforta prasībām atbilstoši dzīvokļi, saglabājot ēku nesošās konstrukcijas un esošās kāpņutelpas ar autentiskajiem iekārtas un apdares elementiem. Pagrabā izvietotas iedzīvotājiem nepieciešamās koplietošanas telpas, bet labiekārtotajos pagalmos nodrošināta vieta gan iedzīvotāju rekreācijai, gan automašīnu novietošanai. J. Krastiņš uzskata, ka ar relatīvi nelieliem ieguldījumiem iegūts atzīstams rezultāts, kuram ir arī ievērojama sociālā nozīme, jo ēkas atrodas līdz šim samērā nolaistā un nesakoptā vietā. Atjaunotās ēkas jūtami uzlabo apkārtējās pilsētvides kvalitāti un veicinās vides sakoptību plašākā mērogā.

Namu projektētājs: Nauris Piļāns un Agnese Lāce, pasūtītājs: SIA PTS28, būvētājs: SIA Millers & Gabrilovičš, autori: arhitekti Nauris Piļāns, Agnese Lāce, Inese Buša, inženieri Sergejs Stešins, Rita Sondore, Rūdolfs Liberts, Gatis Ābele, Raitis Strautmanis, Imants Rūtens, Matīss Dūviņš, Sergejs Stešins, Igors Kučerjavijs.

Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 2.oktobrī.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Jāņa ielā 18
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Sporta ielā 11
FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Saeimas komisiju ēka