FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Jāņa ielā 18

2017. gada 11. septembris plkst. 15:54
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus - šoreiz ieskats dzīvojamā mājā ar restorānu Jāņa ielā 18.

Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Vilnis Šlars uzskata, ka harmonija, ar kādu šī ēka iekļaujas Vecrīgas ainavā ir, tiešām, pagaidām, retums: «Domāju, ka šis ir viens no jūtīgākajiem jaunajiem objektiem Vecrīgā, kas tikai, ieskatoties vēlreiz, ir acīmredzami mūsdienīgs akcents pie iepriekš kailā ugunsmūra,» savā atzinumā norāda V. Šlars.

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvis Raimonds Eizenšmits norāda, ka pārbūves rezultātā esošajā gruntsgabalā ir uzcelta ēka, kas labi iekļaujas apkārtējā vēsturiskajā apbūvē. Ēka vizuāli ir sadalīta 3 daļās , jeb joslās –1.stāvs ar apmestu mūra fasādi un šodienas restorānu telpām raksturīgām logu vitrīnām, 2.stāva nedaudz ierauto perimetru veido atvāžams stiklojums, kas labā laikā ļauj telpu izmantot kās restorāna vasaras terasi, augšējie stāvi izbūvēti no vieglām konstrukcijām mansarda veidolā ar jumtu un logu izbūvēm ar franču balkoniem.

«Rekonstrukcijas gaitā ēkas pagrabstāvā un pirmajos divos stāvos ir izbūvētas restorāna telpas, bet augšējos stāvos - dzīvokļi. Lai nemazinātu restorāna telpu apjomu, piekļūšana dzīvokļiem risināta, izbūvējot blakus esošajā ēkā Audēju ielā kāpņu telpu un dzīvokļu ieejas durvīm izveidojot ailas Jāņa ielas 18 ēkas sānu sienā. Šāds risinājums ļauj vienā būvapjomā pietiekoši netraucēti sadzīvot dzīvokļiem un restorānam un ir bijis iespējams pateicoties tam, ka abām pieguļošajām ēkām ir viens īpašnieks,» skaidro R.Eizenšmits.

Nama pārbūvi projektējis SIA Arhitekts Druvis Dobelis; pasūtītājs: SIA Riga Travel Rent; būvētājs: SIA Balt Trest; autori: arhitekts Druvis Dobelis.

Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 2.oktobrī.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām