Pakalpojumi

FOTO: Katrs viesnīcas numurs kā dzīvoklis

Monta Glumane, 21.02.2020

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valmieras pusē, Kocēnos izveidota jauna viesnīca, kuras ideja - pēc tās īpašnieces Ivetas Brūniņas Builes teiktā - nav bieži sastopama Latvijā.

Viesnīcā "Bestes apartamenti" izvietoti vairāki nelielu dzīvokļu tipa numuriņi ar modernām tehnoloģijām - atslēgu saņemšana notiek pēc Skandināvijas prakses, izmantojot kodu kastītes, tāpat tiek veikta attālināta vadība no viediekārtām - siltuma regulācija, video novērošana utt.

Meklējot iespējas, kā piesaistīt līdzekļus, uzņēmējai ar vīru radās ideja par atpūtas kompleksa izveidošanu. Izmantojot LEADER projektu un investējot aptuveni 230 tūkstošus eiro, tika uzbūvēta viesnīca, kura savas durvis vēra 2018. gada oktobrī.

Pērn "Bestes apartamentus" apmeklēja viesi no 17 dažādām valstīm. Visbiežāk klienti naktsmājas atrod ar booking.com starpniecību. Šajā sezonā "Bestes apartamentus" visvairāk apmeklēja Latvijas iedzīvotāji. Kopumā viesnīcā ir 49 guļvietas.

Uzņēmēja atklāj, ka vēl 100% nevar pateikt, kas ir "Bestes apartamentu" vidējais klients. Amplitūda ir ļoti liela, sākot no sporta komandām - basketbola, florbola. "Jauniešu komandas, kas meklē ekonomiski izdevīgāko cenu, bet tajā pašā laikā viņi saņem arī pietiekamu līmeni. Vasaras sezonā uzņēmām arī biznesa klases cilvēkus, kas ilgstoši šeit uzturējās. Ir arī krievu tautības cilvēki, kas brauc no Sanktpēterburgas uz Lietuvu un mēs esam tieši pa vidu, ceļa malā. Reizēm arī kravas automašīnu šoferi šeit pārnakšņo," stāsta viesnīcas īpašniece.

Viņa novērojusi, ka klientu plūsma ir lielāka, ja Valmierā notiek kāds pasākums. Pieprasījums ir lielāks, ja tiek būvēti arī lieli būvniecības objekti.

"Piemēram, sākotnēji domājām, ka būvdarbu strādniekus negribēsim ņemt, bet dzīve piespiež. Mēs vēlamies arī lielos klientus, piemēram, firmas, kas dodas uz kādu koncertu. Mūs ietekmēja arī "Metallica" koncerts Tartu. Pat iedomāties nevarēja, ka, ja Igaunijā notiek koncerts, tad pie mums visas viesnīcas ir pilnas.

Strādāt viesnīcā ir ļoti interesanti un esmu aizrāvusies ar to.

Nevar zināt, ko nākamā diena nesīs, ar kādiem cilvēkiem un notikumiem būs jāsastopas. Nevar pat tādu scenāriju izdomāt, kādu dzīve piespēlē," atklāj I.Brūniņa Buile. Uzņēmēja gan atzīst, ka peļņa ir vasarā.

Ja ir pieczvaigžņu vai četrzvaigžņu viesnīca, klientiem ir lielākas prasības. Jārēķinās, ka cilvēki ir ļoti dažādi un prasības ir atšķirīgas. "Viens, iespējams, atbrauc pie mums un viņam gribas četrzvaigžņu līmeni, un ir neapmierināts. Mūsu mērķis bija radīt nedaudz augstāku līmeni nekā prasa zvaigznes. Gan remonta, gan izmantoto materiālu kvalitātes ziņā, kā arī vairāk orientējamies uz Latvijā ražoto - pati ēka, gultas, gultasveļas," stāsta I.Brūniņa Buile.

Vēl atrisināms ir, piemēram, ēdināšanas jautājums. Šobrīd klientiem ir iespēja katrā numuriņā gatavot pašiem, bet, ja palūdz, tad brokastis viesnīcas saimnieki arī piegādā.

Kopumā atpūtas kompleksa teritorijā plānots izveidot piecus vai sešus objektus. Šobrīd jau ir izbūvēti divi - viesnīca un tenisa korti. Vēl iecerēta papildus halle, kuru plānots uzbūvēt šogad, kā arī apspriežu ēka ar ģērbtuvi un ēdināšanas bloku.

Atpūtas kompleksa saimnieki plāno, ka, īstenojot visus projektus, teritorijā varēs uzturēties aptuveni 250 cilvēki. Paredzēts būvēt arī krogu ar trīszvaigžņu vai pat četrzvaigžņu viesnīcu, taču, lai kroga projektu realizētu, ir nepieciešams septiņu ciparu skaitlis.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Cer uz tenisa attīstību Vidzemē 

Uzbūvējot jaunu, inovatīvu tenisa halli ilggadējā tenisa trenere Iveta Brūniņa - Buile...