FOTO: Oficiāli atklāts valsts simtgadei veltītais karoga masts uz AB dambja

2017. gada 18. oktobris plkst. 14:21
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Svinīgā dāvinājuma ceremonijā trešdien, 18. oktobrī Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus, informē Rīgas domē.

Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums valsts simtgadei no biedrības Latvijas karogs. Turpmāk masta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus nodrošinās Rīgas pašvaldība.

«Biedrības Latvijas karogs vārdā vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – iedzīvotājiem, kuri ar savu aktivitāti un aizrautību pierādīja, ka šī ideja ir svarīga mums visiem, mecenātiem, bez kuriem monumentāla Latvijas karoga masta izbūve Rīgā nebūtu bijusi iespējama un Rīgas domei par pretimnākšanu un vēlmi sadarboties šajā nozīmīgajā projektā,» teica biedrības Latvijas karogs valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Latvijas karogs ir ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karogi jau ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos. To uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

Projekts par monumentāla Latvijas karoga mastu izbūvi Rīgā tiks uzsākts jau 2014. gadā, kad, izzinot sabiedrības viedokli, par piemērotāko vietu monumentālajam karoga mastam Rīgā tika izvēlēts AB dambis. 2015. gada nogalē biedrība Latvijas karogs un Rīgas dome vienojās par 60 metru augsta monumentālā Latvijas karoga masta izbūvi. Būvniecība tika uzsākta 2016. gada sākumā, bet inženiertehniskā būve ekspluatācijā tika nodota šā gada 9. oktobrī. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA Arhis, SIA ARS Būve, SIA Reck un SIA Monolīts SAG.


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām