Ekonomika

FOTO: Starptautiskajā lidostā Rīga atver biznesa informācijas centru Magnetic Latvia

Lelde Petrāne, 27.02.2018

Foto avots: LIAA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Starptautiskajā lidostā Rīga atvērts biznesa informācijas centrs Magnetic Latvia. Tajā izvietoti Latviju raksturojoši interjera elementi - no Latvijā ražota finiera izgatavoti koki, kurus papildina Latvijas dizaina priekšmetu ekspozīcija.

Biznesa informācijas centra mērķis ir uzrunāt lidostas un Latvijas viesus, lai sniegtu pirmo iespaidu par Latviju kā «daudzpusīgu, modernu, inovatīvu un uz attīstību orientētu Eiropas valsti».

Informācijas centra izbūvei un uzturēšanai ir piešķirts finansējums 437 500 eiro. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar starptautisko lidostu Rīga ir noslēgusi līgumu par 354m2 lielās telpas izmantošanu C izlidošanas sektorā uz trijiem gadiem, tādējādi plānots, ka tas strādās vismaz līdz 2020. gada oktobrim.

LIAA direktors Andris Ozols pauda cerību, ka «šis objekts trīs gadu garumā būs ļoti svarīga pieturas vieta, lievenis, priekšnams Latvijai. Ciemiņus uzņem un ciemiņus pavada caur priekšnamu, tādu lomu pilda visa lidosta.» «Salīdzinājumam, ja viena ārvalstu izstāde, kurā Latvijas uzņēmēji plaši piedalās, izmaksā līdz 100 tūkstošiem eiro un notiek trīs dienas, šeit mēs runājam par apmēram 400 tūkstošiem eiro trīs gadu garumā. Tas ir viens no labākajiem un pareizākajiem ieguldījumiem, kur Latvijas uzņēmumiem, ražotājiem, gaumei, mākslai un radošumam izpausties. Lidostā tagad ir savs EXPO, vieta, kur sevi parādīt. Šī būs ne tikai izrādīšanās, bet arī sadzirdēšanas vieta, jo ir ļoti svarīgi dzirdēt, ko grib ārzemnieki, ko viņi no Latvijas sagaida, ko viņi vēlas no mums iegādāties. Ļoti bieži mēs esam pārņemti ar savu aģitāciju, sakām, ko mēs gribam, un īsti nesadzirdam,» skaidroja A. Ozols.

Biznesa informācijas centrs Magnetic Latvia ir reprezentabla telpa, kurā ārvalstu kompāniju pārstāvji, kas ierodas Latvijā, uzkavējas Rīgas lidostā kā tranzīta pasažieri vai atstāj Latviju, varēs klātienē saņemt LIAA darbinieku konsultācijas par Latviju, biznesa sadarbības iespējām un Latvijas interesantākajiem tūrisma objektiem, kā arī plānotajiem valsts Simtgades pasākumiem.

Uzņēmēji šīs telpas nepieciešamības gadījumā varēs izmantot kā biroju, lai pārskatītu prezentācijas, izdrukātu materiālus vai satiktu biznesa partnerus.

Ārvalstu klientiem pēc iepriekšēja pieprasījuma un vienošanās tiks organizētas tikšanās ar Latvijas uzņēmējiem.

Zāles aizmugurējā sienā ir izvietots liels ekrāns (10x3m), uz kura tiek demonstrētas šim mērķim izveidotas filmas. Centrā ir izbūvētas arī divas atsevišķas tikšanās telpas, kas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo tehniku prezentāciju sniegšanai. Šīs telpas var savienot, iegūstot nelielu konferenču telpu.