FOTO: Tieto Latvia atklāj uz aktivitātēm balstītu viedo biroju

2017. gada 17. maijs plkst. 11:49
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Dzīvesstils
Dalies ar šo rakstu

Tieto Latvia atklājis Activity Based Working (ABW) jeb uz aktivitātēm balstītu viedo biroju.

Uz aktivitātēm balstīta biroja koncepts no ierastā atšķiras ar to, ka darbinieks var brīvi izvēlēties sev darba vietu atbilstoši veicamajam darba uzdevumam, informē uzņēmuma pārstāvji.

Birojā izveidotas četras darba zonas - atbilstoši dienas kārtībai un noskaņojumam darbinieki var uzturēties komunikācijas, sadarbības, koncentrēšanās vai atpūtas zonās. Izmantojot šādas zonas, vieglāk nodrošināt efektīvu darbu izpildi un sadarbību starp kolēģiem.

Tieto Latvia jaunā biroja plānošana ilga vairākus mēnešus un tajā bija iesaistīti ne tikai dizaineri un telpu projektētāji, bet arī sociālantropologs Roberts Ķīlis.

Uz aktivitātēm balstītu biroju galvenais mērķis ir iespējami vairot sadarbību un veicināt vēlamos paradumus. Cilvēki vairāk strādā digitāli, mazāk izmanto papīru, vairāk pārvietojas telpā, pārdomā, ko darīt, un tā tiek veicināta lielāka cilvēku un ideju cirkulācija, arī mācīšanās vienam no otra, uzsver Roberts Ķīlis.

Interjera izveidē iesaistījās arī jaunā stāva darbinieki. Tieši viņu uzvedība, dienas kārtība un paradumi tika pētīti, lai radītu biroju, kas apvieno mūsdienu tehnoloģijas un darbinieku vajadzības.

Stāva izstrādē, kā arī interjera risinājumos uzsvars tika likts uz ergonomiku un tika padomāts par to, lai darbinieku ikdiena būtu kustīgāka, ērtāka un daudzveidīgāka. Darba vietas ir aprīkotas ar automātiski regulējamiem galdiem, kas ļauj mainīt to augstumu. Padomāts arī par to, lai darbinieki varētu netraucēti strādāt, jo birojā atrodas telefona sarunām paredzētas būdiņas un sienas sedz skaņu izolējoši materiāli. Projekta ietvaros birojā atjaunota darbinieku datortehnikas atbalsta infrastruktūra un ierīkots pilnībā bezvadu lokālais datortīkls.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām