FOTO: Valmieras peldbaseina būvniecība tuvojas noslēgumam

2017. gada 08. decembris plkst. 11:54
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Janvāra vidū topošajā Valmieras peldbaseinā jau plānots laist ūdeni, vēsta Valmieras Tūrisma informācijas centra portāls visit.valmiera.lv.

DB jau rakstīja, ka 2018.gada pavasarī ekspluatācijā plānots nodot Valmieras jauno peldbaseinu, kas būs ne tikai Valmierai, bet arī Vidzemes reģionam nozīmīgs sporta infrastruktūras objekts. Tā būvniecības darbus veic SIA Arčers.

Peldbaseinā būs astoņi 25 m celiņi, divi mazie baseini, kas tiks izmantoti bērnu peldētprasmes apmācībai. Peldbaseina kompleksā paredzēts izveidot arī rehabilitācijas zonu sportistiem ar pirtīm un terapijas kabinetiem, ģērbtuves ar 300 vietām, medicīnas un treneru kabinetus.

Peldbaseina būvniecība notiek projekta Peldbaseina un BMX riteņbraukšanas trases izbūve ietvaros, kas sadalīts trīs kārtās. Pirmā kārta, auto stāvlaukuma būvniecība, tika realizēta 2016.gadā, peldbaseina būvniecība ir otrā kārta, savukārt trešo – BMX trases būvniecību – plānots realizēt 2018.gadā.

Peldbaseina būve pašvaldībai izmaksās 7,95 miljonus eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Lai gan sākotnēji peldbaseinam un BMX trasei tika rīkots vienots projekts, tomēr līdzekļu trūkuma dēļ pašvaldība projektu sadalīja. BMX trases projektā tiks veiktas korekcijas un vēlāk rīkots jauns iepirkums, tādēļ šobrīd nav informācijas par trases izmaksām.

Dalies ar šo rakstu