FOTO: Volvo XC40 talanti ir pamanīti

2018. gada 23. novembris plkst. 12:59
Autors: Aldis Zelmenis
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Volvo XC40 ir tipisks pilsētnieks ar kompaktu izmēru un apņēmību izpildīt ne tikai to, kas pienākas urbānajai videi paredzētam auto

Eiropas gada auto 2018 tituls ir apstiprinājums tam, ka šī auto talanti ir pamanīti. Skaidrs ir arī tas, ka šis prestižais tituls automātiski nenozīmē to, ka auto ir bez grēka. Tādu XC40 ir pietiekami daudz, taču apsveicami, ka Volvo ir ielecis iepriekš neapgūtā auto segmentā, un pirmais iznāciens ir izdevies gana veiksmīgs.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Visādi jancīgi kloķīši, podziņas, drēbju un somiņu pakaramie, speciāls salvešu slēpnis automašīnas salonā un citi kičīgi labumi patiks sievietēm. Arī pēc pašmāju Volvo tirgotāju novērojumiem, XC40 pamatauditorija ir daiļais dzimums, kas, neraugoties uz solīdo cenu, slēdz draudzību ar mazāko Volvo krosoveru. Patrāpoties arī pretējais dzimums, taču visbiežāk tie esot mākslinieciskas novirzes profesiju pārstāvji ar īpašu dzīves uztveri.

Jāatzīst, ka jauno laiku Volvo modeļu cenu pozicionējums liek nodrebēt pat vācu premium trijotnei Audi, BMW un Mercedes. Arī Volvo XC40 gadījumā zviedru-ķīniešu alianse nekautrējas piekabināt cenu, kas liks satrūkties pat finansiāli rocīgajai publikai. 31 783 eiro ir samaksa par pieticīgāko XC40 ar priekšējiem velkošajiem riteņiem, mazāko benzīnmotoru, kas sapārots ar sešpakāpju manuālo kārbu. Arī aprīkojums būs tālu no tā, ko varēs ieraudzīt XC40 modeļos, kas maksās 55 tūkst. vai pat vairāk. Noliekot malā cenas faktoru, XC40 ir pašpietiekams un moderns auto. Izmērs nav nedz par lielu, nedz par mazu, protams, ja tas netiek uzlūkots kā ģimenes auto. Mēģināt jau var, bet drīzāk šim uzdevumam vairāk atbildīs klasi augstāk stāvošais XC60.

Patiesībā no iekšpuses mazākais Volvo krosovers būs pat lielāks, nekā izskatās no ārpuses. Volvo labākajās tradīcijās daudz dažādu noderīgu aktīvās un pasīvās drošības ierīču un savai klasei plašs salons, tostarp arī otrajā rindā, lai brauciens no ballītes kopā ar draudzenēm būtu ērts un komfortabls ne tikai tām, kas sēdēs priekšpusē. Tas tiesa, ka drošības ekipējums ir iespaidīgs, vienīgi salonā Volvo modeļiem raksturīgais vertikālais planšetekrāns ir pretrunā ar Volvo izslavēto drošību, jo pat šķietami elementāras funkcijas var atrast un aktivizēt tikai pēc tam, kad būsiet izrakņājušies pa multimediju centra dzīlēm. Tas ir pietiekami komplicēts un laikietilpīgs pasākums. Nav izslēgts, ka, meklējot kādu funkciju, jau pusceļā paspēsiet aizmirst, ko īsti bijāt nolēmuši sameklēt. Būtiskākais trūkums, ka, novēršot skatienu no brauktuves brauciena laikā, to darīt ir tikpat bīstami kā mobilajā telefonā rakstīt īsziņas.

Visu rakstu Urbānais metroseksuālis ar Volvo zīmotni lasiet 23. novembra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi