Google nāk klajā ar Nexus 4 bezvadu lādētāju

2013. gada 12. februāris plkst. 9:53
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītā gada oktobrī Google iepazīstināja ar Nexus 4 viedtālruni, kuru prezentējot, kompānija demonstrēja arī tā bezvadu uzlādēšanas ierīci. Tomēr bija jāpaiet vairākiem mēnešiem, līdz Nexus 4 bezvadu lādētājs kļūtu par realitāti.

Pirmdien Nexus 4 Wireless Charger parādījās tirdzniecībā, pagaidām gan tas pieejams tikai ASV, bet tā cena veido aptuveni 60 ASV dolārus.

Bezvadu lādētājs izmanto Qi induktīvās uzlādes standartu, kas nozīmē, ka to var izmantot arī citu viedtālruņu (kas atbalsta Qi ) uzlādei, kā, piemēram, Nokia un HTC Windows Phone ierīces. Bezvadu lādētājs sver 130 gramus un, saskaņā ar Google teikto, pilnībā uzlādēt Nexus 4 spēj četru stundu laikā.

Ierīce saņēmusi jau pirmo kritiku, kas saistīta ar lēno viedtālruņa uzlādēšanu. Tehnoloģiju eksperti norāda, ka process aizņem ilgāku laiku nekā izmantojot microUSB.

Nexus 4 viedtālrunis aprīkots ar Qualcom Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz četerkodolu procesoru, Android operētājsistēmu, 4,7 collu displeju, astoņu megapikseļu aizmugurējo kameru un divu gigabaitu operatīvo atmiņu.

Aizvadītā gada septembrī Nokia jau nāca klajā ar viedtālruņiem Lumia 820 un Lumia 920, kas atbalsta Qi induktīvās uzlādes standartu. Savukārt novembrī HTC iepazīstināja ar viedtālruni Droid DNA, kas arī izmanto šādu standartu.
 

Dalies ar šo rakstu