Grindeks peļņa sasniedz vairāk nekā piecus miljonus latu

2011. gada 24. novembris plkst. 10:39
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zāļu ražošanas koncerna a/s Grindeks apgrozījums šā gada deviņos mēnešos bijis 48,9 milj.Ls, kas ir par diviem miljoniem latu vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā. Savukārt, koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, bijusi 5,85 milj. Ls un palielinājusies par 12,5%.

A/s Grindeks saražotā produkcija eksportēta uz 48 pasaules valstīm, kopumā par 46,1 milj. latu. Uzņēmuma gatavo zāļu pārdošanas apjoms deviņos mēnešos bija 41,7 milj. Ls un ir pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, par 2%.

Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā šajā laika periodā sasniedzis 35,5 milj. Ls, saglabājoties pagājušā gada līmenī. Gatavo zāļu formu pārdošanas apjoms Baltijas un citās Eiropas valstīs sasniedzis 6,2 milj. Ls, kas ir par 19,2% vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos.

Savukārt aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedzis 7,2 milj. Ls, kas ir par 1,2 milj. latu vai 20% vairāk nekā pērnā gada deviņos mēnešos. Galvenie Grindeks aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi ir Vācija, Nīderlande, Japāna un ASV.
Uzņēmuma valdes loceklis, finanšu un administratīvais direktors Vadims Rabša atzīmē, ka šā gada deviņos mēnešos lielāko pārdošanas apjomu pieaugumu nesis aktīvo farmaceitisko vielu bizness, pieaugot par 20%. Iepriecinoši esot arī uzņēmuma pārdošanas rādītāji Baltijas un citās Eiropas valstīs. Lielākajos uzņēmuma tirgos pārdošanas apjoms saglabājies iepriekšējā gada līmenī, savukārt oktobra un novembra provizoriskie pārdošanas dati uzrādot būtisku kāpumu, kas kopumā veidos gada pieaugumu arī šajos tirgos, piebilst V.Rabša.

Grindeks galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Grindeks koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā un  pārstāvniecības desmit valstīs.

Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 50 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Krievija un pārējās NVS valstis, Baltijas valstis, Vācija un Nīderlande. Grindeks lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans - 33,29%, Anna Lipmane - 16,69%, Skandinaviska Enskilda Banken - 12,42%, AB.LV Private Equity fund 2010 - 11,38% un Swedbank AS Clients Account - 6,87%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām