Ražošana

Iedarbina kosmētikas nozares mersedesu

Kristīne Stepiņa, 30.09.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Madara Cosmetics mērķi ir visnotaļ ambiciozi – kļūt par vienu no dabīgās kosmētikas TOP 10 pazīstamākajiem zīmoliem pasaulē. To sasniegšanai 10 gados izveidota pārdomāta platforma

Ar Madara Cosmetics dibinātājiem un līdzīpašniekiem Lotti Tisenkopfu-Iltneri un Uldi Iltneru tiekamies jaunajā uzņēmuma ražotnē Mārupē divas dienas pirms tās oficiālās atklāšanas. Beidzot zem viena jumta apvienots Madara Cosmetics birojs un ražošanas līnijas, kas uzņēmumam ļauj kļūt par vienu no modernākajām un kapacitātes ziņā lielākajām kosmētikas ražotnēm Ziemeļeiropā.

Fragments no intervijas:

Kā jūs spējat atdalīt darbu no privātās dzīves? Vai darbs bieži vien netiek nests uz mājām?

Lotte Tisenkopfa-Iltnere: Sanāk jau, protams, bet mūsu attiecības tas neietekmē. Tas lielākoties ir atkarīgs no slodzes, ja notiek intensīvs darbs. Piemēram, kad būvējām jauno ražotni, visi bijām šajā procesā iesaistīti, turklāt nevarējām nevienam citam savus darba pienākumus deleģēt kā vien paši sev. Ja nu vienīgi kosmosam. (Smejas.)

Kur Madara Cosmetics iegādājas izejvielas?

Lotte Tisenkopfa-Iltnere: Aktīvās, specifiskās vielas, piemēram, arktiskās ogas, bērzu sulas, dažādus augus un drogas, mēs pērkam tepat Latvijā no vietējiem zemniekiem. Mums ir ļoti stingras prasības par to, tieši kura liepzieda vai kalmes sakneņa daļa ir jāsavāc. Bērzu sulas iepērkam no diviem mežiem: viens ir bioloģiski sertificēts mežs Latvijā, otrs Ziemeļkarēlijā, Somijā. Arktisko ogu eļļas nāk no Somijas. Avokado un hohobas eļļu nevar iegūt ziemeļu reģionā, tās iepērkam valstīs, kurās šie augļi aug. Visām izejvielām ir ekoloģiskie sertifikāti.

Madara Cosmetics ir izveidojusi vienu no modernākajām un kapacitātes ziņā lielākajām kosmētikas ražotnēm Ziemeļeiropā. Kādas jaunas iespējas pavērsies uzņēmumam līdz ar jaunās rūpnīcas darbības uzsākšanu?

Uldis Iltners: Esam tikuši pie kosmētikas nozares mersedesa. Ja iepriekš ražošanas līnijas atradās dažādās vietās, tad tagad viss beidzot ir apvienots zem viena jumta. Līdz ar to uzņēmuma darbība kļūs daudz efektīvāka. Pagājušā gada rudenī Madara Cosmetics nodeva ekspluatācijā jauno ražošanas līniju, kas ļauj uzņēmumam būtiski palielināt ražošanas kapacitāti – aptuveni piecas reizes – un ražot augstākas viskozitātes emulsijas. Mūsdienu izpratnē laba ražotne ir tāda, kas spēj ražot elastīgi. Mūsu ražotne pilnībā atbilst šiem kritērijiem – uzņēmums, kas ir aprīkots ar multifunkcionālām tehnoloģijām, spēj ražot partiju apjomus no 50 kilogramiem līdz pat divām tonnām.

Tā kā katru gadu Madara Cosmetics palielina pārdošanas apjomus par aptuveni 30%, uzņēmumam ir jāspēj par 30% palielināt arī ražošanas apjomus.

Visu interviju Iedarbina kosmētikas nozares mersedesu lasiet 30. septembra laikrakstā Dienas Bizness.