Ieguldīs vairāk nekā miljonu eiro Ādažu čipsu paku transportēšanas un pakošanas līnijā 

Zīmolu Laima, Selga, Staburadze un Ādažu čipsi īpašnieks Orkla Confectionery & Snacks Latvija ieguldīs vairāk nekā miljonu eiro čipsu paku transportēšanas un pakošanas līnijā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

LETA, 21.2.2018

Foto: Publicitātes foto

Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursā par čipsu paku transportēšanas un pakošanas līnijas piegādi starp septiņiem pretendentiem uzvarējis uzņēmums ABB, kura piedāvātā līgumcena ir 1,294 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) jeb 1,07 miljoni eiro bez PVN.

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2018.gada 30.novembrim, piesaistot finansējumu Eiropas Lauksaimniecības fonda Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma Ieguldījumi materiālajos aktīvos apakšpasākumā Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē.

Iepirkuma konkursam pievienotajā tehniskajā specifikācijā ir teikts, ka iepirkuma mērķis ir kastu pakošanas procesa automatizācija un jaudas palielināšana, nodrošinot iespēju vienlaicīgi strādāt ar četrām dažāda izmēra kastēm un izmantot vienlaicīgi divus dažādus vākus. Investīciju projekts paredz papildus aprīkot esošās pakošanas līnijas, attiecīgi uzstādot tām trīs jaunas kastu pakošanas iekārtas, divas jaunas kastu formēšanas iekārtas, vienu jaunu vāku formēšanas un uzlikšanas iekārtu, jaunus transportierus un trīs jaunas kastu uzlīmju iekārtas. Projekta ietvaros daļēji ir jāizmanto esošā kastu padeves sistēma, no diviem esošiem kastu formētājiem.

Orkla Confectionery & Snacks Latvija sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša teica, ka vairāk nekā miljona eiro investīcijas čipsu paku transportēšanas un pakošanas līnijā būtiski kāpinās uzņēmuma produktivitāti un padarīs Ādažu čipsu ražotni konkurētspējīgāku.

Viņa piebilda, ka ik gadu Ādažu čipsu ražošanas apmēri pieaug, kas galvenokārt ir saistīts ar sāļo uzkodu un kartupeļu čipsu pieprasījuma paplašināšanu Latvijā un eksporta tirgos, kā arī veiktajām investīcijām tehnoloģiskajos uzlabojumos pēdējo gadu laikā.

Jau vēstīts, ka Orkla Confectionery & Snacks Latvija nākamo triju gadu laikā investēs līdz 20 miljoniem eiro jaunās Laimas ražotnes būvniecībā Ādažos un zīmola turpmākā attīstībā. Šīs investīcijas papildina vairāk nekā 16 miljonus eiro ieguldījumu, ko pēdējo triju gadu laikā Orkla jau investējusi saldumu un uzkodu biznesā.

Tāpat ziņots, ka Norvēģijas Orkla 2014.gada augustā iegādājās koncernu NP Foods, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir Orkla Confectionery&Snacks Latvija, bet SIA Spilva un AS Gutta apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA Orkla Foods Latvija.

Informācija Firmas.lv liecina, ka Orkla Confectionery&Snacks Latvija (iepriekš NP Foods) apgrozījums 2016.gadā bija 74,985 miljoni eiro, bet zaudējumi - 44 786 eiro. Orkla Confectionery&Snacks Latvija pārstāv šādus produktu zīmolus - Laima, Selga, Staburadze, Ādažu čipsi un Taffel.

Tevi varētu interesēt

Kopš NP Foods iegādes norvēģu uzņēmumu grupa Orkla kompānijā Orkla Confectionery &...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Pēdējā gada laikā kartupeļu iepirkums, pateicoties «katliņčipsu» ražošanas...

Ādažu čipsu ražotājs Latfood šā gada desmit mēnešos par 30% ir kāpinājis...

Kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotāja AS Latfood pagājušajā gadā strādājusi ar...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Kopš 2016.gada sākuma kobalta cena gandrīz trīskāršojusies.

Ražotājs HKScan Latvia pelmeņu ražošanas iekārtā ieguldījis gandrīz 300 tūkstošus eiro, šodien...

Iegādājoties vienu no lielākajiem alkohola ražotājiem kaimiņvalstī – «Remedia» – alkoholisko dzērienu...

Lincā «SPI» grupa panākusi vēl vienu juridisku uzvaru ilgstošajā strīdā ar Krievijas valstij...

Par investīcijām jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešanai ražošanā SIA «Kokpārstrāde 98» saņems...

Zāļu ražotājs AS «Olainfarm» iecerējis reorganizēt savus meitas uzņēmumus SIA «Silvanols»...

Bauskas piena pārstrādes uzņēmums Baltic Dairy Board no 1. marta pārtrauks regulāru piena iepirkšanu.

Ogu un sēņu pārstrādātājs un tirgotājs SIA Pharmeko Lettland uzsācis reorganizāciju apvienošanas...

Eiropas Komisija (EK) zina par Lietuvas izvirzīto jautājumu attiecībā uz atšķirībām tiešmaksājumos...

Ja ņemtu vērā pērn laikapstākļu dēļ cietušo lauksaimnieku neiegūto ražu, zaudējumi būtu...