Ieguldot 9 miljonus eiro, Kauņā atklāta modernākā autoosta Austrumeiropā

Autors: Zane Atlāce - Bistere
2017. gada 02. marts plkst. 11:32

Jau vairāk nekā mēnesi Kauņā, Lietuvā, darbojas rekonstruētā autoosta, kuras celtniecība izmaksāja vairāk nekā 9 miljonus eiro, informē UAB Kautra pārstāvis Mindaugas Sakalauskas.

Rekonstruētajā Kauņas autoostā ir 21 iekāpšanas platforma un trīs platformas pienākošajiem autobusiem. Pasažieru informēšanai ierīkoti daudzi informācijas ekrāni.

Kauņas autoostā pasažieriem ir iespēja pašiem iegādāties arī autobusu biļetes. Līdzās parastajām biļešu kasēm te darbojas arī pašapkalpošanās kases. Tas ir pirmais šāda veida biļešu tirdzniecības terminālis Lietuvā.

Vēl viens jauninājums ir pašapkalpošanās pasta terminālis. Tagad Kauņas iedzīvotāji var vienkāršāk un ātrāk atdot vai saņemt savus sūtījumus, pat neizkāpjot no sava automobiļa. Sūtījumu nogādei ierīkota vienvirziena iela starp autoostu un līdzās esošo viesnīcu.
Pasažieru ērtībām Kauņas autoostā izveidota pazemes autostāvvieta, kurā var novietot gandrīz 200 automobiļu. Paredzēts ierīkot arī novietni vairāk nekā 100 divriteņiem.

Pēc rekonstrukcijas autoostā ieviestas sistēmvadāmas barjeras - autoostā var iebraukt tikai tie autobusi, kas reģistrēti iekšējā sistēmā. «Droši varam apgalvot, ka rekonstruētā Kauņas autoosta ir modernākā ne vien Lietuvā, bet arī visā Austrumeiropā,» uzsver akciju sabiedrības Kautra ģenerāldirektors Lins Skardžuks.

Autoostas arhitekts Gintars Balčītis priecājas, ka ir izdevies šo lielo, tehnoloģiski sarežģīto ēku iekomponēt kultūras mantojuma teritorijā.

Kauņas autoostu diennaktī apmeklē vairāk nekā 10 000 cilvēku; tur iegriežas vidēji 700 starppilsētu un starptautisko autobusu. Autoostas ēkas kopējā platība ir 13 200 kvadrātmetri. Kauņas autoosta celta par privātiem līdzekļiem, projektu attīstīja slēgtā akciju sabiedrība  Kautros nekilnojamasis turtas. Autoostas celtniecība izmaksāja vairāk nekā 9 miljonus eiro.