Ieguldot tūkstošus, pagarinās kāpostu dzīvi

2011. gada 14. jūnijs plkst. 19:03
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Ieguldot 150 tūkstošus Ls, LPKS Mūsmāju Dārzeņi būvēs kāpostu uzglabāšanas angāru.

Līdz 14. jūnijam visi pretendenti var pieteikties uz angāra projektēšanas un celtniecības darbiem, liecina publiski pieejamā informācija. Mūsmāju Dārzeņi valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa informē, ka jaunais angārs tiks būvēts kooperatīva biedra – SIA Dimdiņi Agro teritorijā. Saimniecības arvien palielina kāpostu audzēšanas apjomus un lai nodrošinātu kāpostu uzglabāšanu un to piegādi veikaliem visu gadu līdz jaunajai ražai, tiks realizēts jaunais projekts. Mūsmāju dārzeņi kāpostu uzglabāšanas angāru būvēs, piesaistot ES finansējumu. Jau šonedēļ Mūsmāju dārzeņi sāk tirgot jauno kāpostu, kolrābju un kabaču ražu.

Jāatgādina, ka 2007. gadā kooperatīvā sabiedrība ieguva ražotāju grupas statusu un nākamgad pēc visu investīciju pabeigšanas tai vajadzētu kļūt par ražotājorganizāciju, kas sabiedrībai dos lielākas iespējas jau ES mērogā, tostarp iespēju saņemt finansējumu dažādiem projektiem. Mūsmāju dārzeņi apvieno 9 dārzeņu ražotājus un E. Strazdiņa prognozē, ka šogad to skaits pieaugs.

Jau ziņots, ka LPKS Mūsmāju Dārzeņi, realizējot projektu 3.47 miljonu Ls apjomā, cer būtiski palielināt realizācijas apjomus vietējā tirgū un sākt eksportu. Mūsmāju dārzeņi nodarbojas ar dārzeņu ražošanu, apstrādi, fasēšanu un piegādi. 80 % no biedru saražotā tiek piegādāti Rimi Latvia veikalu tīklam, tāpat produkcija tiek piegādāta veikaliem Prisma, Elvi un citiem.

Dalies ar šo rakstu