SIA Dimdiņi Agro glābj kāpostus

2017. gada 29. septembris plkst. 15:25
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pēc trakajām lietusgāzēm iestājusies silta atvasara. Beidzot saulīte dažās dienās spējusi nožāvēt SIA «Dimdiņi Agro» kāpostu un labības laukus. Veltas izrādījušās bažas, ka bez gumijas zābakiem nevar tikt uz lauka. Tiesa, sabiedrības direktors Ainārs Sebris rāda fotouzņēmumus, kuros redzamas ar ūdeni piepildītas dziļas rises un kāpostgalvas ūdenī. Tehnika grima un neko iesākt nespēja, jo arī pagājušajā nedēļā pamatīgi nolija, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Uz kāpostu lauka lielas skaistas galviņas griež un met traktoru piekabēs 40 strādnieki, bet citā laukā vasaras kviešus kuļ kombains. «Esam pieredzējuši smagāko rudeni 20 gadu laikā. Taču visām grūtībām ir jātiek pāri, mēs novāksim ražu. Tagad visi spēki tiek koncentrēti šim darbam, turklāt ir jādomā arī par ziemāju sēju. Sēja varētu būt ļoti problemātiska, jo šobrīd papildu tehnikas vienības ir jāiesaista gan kāpostu, gan graudu novākšanā. Šad un tad vēl ir jāvelk kombains laukā no kādas mitrākas lauka vietas. Ja rudens būs vēls un laikapstākļi atļaus, tad riskēsim vēl sēt ziemājus,» stāsta A.Sebris. Pagaidām ir tikai sastrādāta zeme ziemājiem, bet sēju noteikti vēl nesāks nākamajā nedēļā.

SIA «Dimdiņi Agro» ir pieteikusi izslīkušās graudaugu un kāpostu platības valsts atbalsta kompensācijām.

«Kāposti šogad ir padevušies skaisti. Tiesa, lietavu dēļ tie ir ūdeņaini, tāpēc grūti prognozēt, kā tie glabāsies. Ir arī redzamas puves pazīmes, bet tiek darīts viss, lai novākto ražu saglabātu,» ir norūpējies direktors. Viņš uzsver, ka arī pavasarī nebija labvēlīgi laikapstākļi – tas bija vēls ar lielām salnām. Tāpēc vajadzēja papildus kurināt siltumnīcas, kur auga kāpostu stādi. Turklāt tos iestādīt varēja vēlāk nekā citus gadus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām