Iekasēto nodokļu maciņš nedaudz plānāks

2016. gada 28. aprīlis plkst. 14:54
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie ieņēmumi šā gada pirmajā ceturksnī kopumā veido 1,76 mljrd. eiro, kas gan tikai par vienu procentu, bet tomēr atpaliek no iecerētā plāna, liecina dienesta publicētie jaunākie dati. Tas nozīmē, ka valsts budžeta maciņā ir ieripojis par nedaudz vairāk nekā 17 mljrd. eiro. Ja skatās pret gada plānu, tad šobrīd tas ir izpildīts par 22%. Iecerēts, ka šogad VID nodokļos un nodevās iekasēs gandrīz astoņus miljardus eiro.

Jāmin, ka pērn šajā laikā tika iekasēti 1,7 mljrd. eiro un plāns bija izpildīts par 99,2% jeb atpalika par 14,25 milj. eiro.

Pirmajā ceturksnī vislabāk VID ir veicies ar naudas sodu un sankciju iekasēšanu plānoti 5,43 milj. eiro vietā iekasēti vairāk nekā seši miljoni eiro un plāns pārpildīts par 11%. Arī pievienotās vērtības nodoklis ir pildījies labi, tā ieņēmumi gada pirmajos trijos mēnešos bija 453,63 milj. eiro. Akcīzes nodokļa ieņēmumi bija 193,19 milj. eiro, tomēr plāna izpildi nodrošināja labie akcīzes nodokļa ieņēmumi par tabakas izstrādājumiem, naftas produktiem un dabasgāzi, savukārt par alkoholiskajiem dzērieniem, alu un tabakas izstrādājumiem  plāns nav izpildīts.

Sociālās apdrošināšanas iemaksas iekasētas gandrīz par simts procentiem, proti, 577,61 milj. eiro apmērā, kas ir par 99,9%. Savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns izpildīts par 97,8% jeb ieņēmumi pirmajā ceturksnī bija 343,81 milj. eiro. Līdz pilnīgai IIN plāna izpildei pietrūkuši vien 7,89 milj. eiro. Vissliktākā izpilde ir pārējo nenodokļu ieņēmumu sadaļā tikai 26,8% jeb iekasēti 2,8 milj. eiro no 10,45 milj. eiro iecerēto ieņēmumi.

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone norāda, ka neizpildītais plāns ir saistīts ar valsts ekonomiskās attīstības palēnināšanās, jo palēninājies gan iekšzemes kopprodukta  pieauguma temps, kā arī samazinājies gan imports, gan eksports.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi