Ienākumu deklarācijas par pērn gūtajiem ienākumiem jāiesniedz līdz jūnija sākumam 

Tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem gada ienākumu deklarācija Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz obligāti, šogad tas ir jāizdara līdz 3.jūnijam, jo 1.jūnijs šogad ir sestdiena, atgādina VID.

Elīna Pankovska, 2013. gada 21. maijs plkst. 13:16

Foto: SXC

Savukārt tās fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju kopā ar attaisnojuma dokumentiem (čekiem un kvītīm) no 1.marta visa šī gada laikā par iepriekšējiem trim gadiem.

Vienlaikus VID vērš uzmanību, ka Mantiskā stāvokļa deklarācija jeb tā saucamā «nulles deklarācija» bija vienreizējs pasākums, kas bija jāveic pagājušajā gadā, un tām fiziskajām personām, kuras deklarēja savu mantisko stāvokli pērn, šogad tas atkārtoti nav jādara.

Savukārt pienākums iesniegt Mantiskā stāvokļa deklarāciju no 1.marta līdz 3.jūnijam ir tikai tām personām, kuras ir kļuvušas par Latvijas rezidentiem pēc 2012.gada 1.janvāra.

VID atgādina, ka gada ienākumu deklarācijas par 2012.gadā gūtajiem ienākumiem ir obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri veikuši saimniecisko darbību, guvuši ienākumus ārvalstīs, guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā pagājušajā gadā pārsniedza 2,16 tūkst. Ls, guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi, kā arī guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tai skaitā, no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis budžetā jāiemaksā līdz 17.jūnijam. Ja aprēķinātā nodokļa summa pārsniedz 450 Ls, to var iemaksāt budžetā trijās reizēs – līdz 17.jūnijam, 16.jūlijam un 16.augustam, iemaksājot katru reizi trešo daļu no summas.

Individuālo uzņēmumu, arī zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, gada ienākumu deklarācijas VID ir jāiesniedz līdz 3.jūnijam, obligāti izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), bet fiziskās personas (arī saimnieciskās darbības veicēji) gada ienākumu deklarāciju VID var iesniegt gan papīra formātā, gan elektroniski.

VID atgādina, ka attaisnotos izdevumus nevar piemērot tie iedzīvotāji, kuri 2012.gada laikā nav maksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī personas, kuras 2012.gadā bija tikai mikrouzņēmumu darbinieki, patentmaksas maksātāji, saimnieciskās darbības veicēji, kuri maksājuši fiksēto ienākuma nodokli un fiziskās personas, kuras maksājušas iedzīvotāju ienākuma nodokli tikai pēc samazinātās likmes.
 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 10. maijs plkst. 17:03

Ceturtdien atjaunota Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu un nodevu parādnieku datubāzes...

2013. gada 09. maijs plkst. 12:15

Ja mikrouzņēmuma dalībnieks savā uzņēmumā nav ne valdes loceklis, ne darbinieks, likumdošana...

2013. gada 09. maijs plkst. 11:39

Šogad stājās spēkā grozījumi likumā «Par nodokļiem un nodevām», kas ievieš...

2013. gada 08. maijs plkst. 15:16

Valsts ieņēmumu dienests (VID) iesniedzis kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas...

2013. gada 03. maijs plkst. 16:24

Pārbaužu laikā Rīgas centrāltirgū un Purvciema tirgū konfiscētos vairāk nekā 627 kilogramus...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...