Iespējama līderu maiņa

2017. gada 21. augusts plkst. 10:01
Autors: Dace Skreija - speciāli DB
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju tirgū jau notiek un vēl arī gaidāmas spēku samēru izmaiņas, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lielākie telekomunikāciju uzņēmumi ir paziņojuši pirmā pusgada rezultātus, kā arī ir kļuvuši pieejami pagājušā gada individuālie un konsolidētie pārskati. 2016. gadā Lattelecom konsolidētais apgrozījums bija 189 milj. eiro (2015. gadā – 187 milj. eiro), Latvijas mobilais telefons (LMT) – 190 milj. eiro (2015. gadā – 180 milj. eiro), liecina crediweb.lv dati. Arī 2017. gada pirmajā pusgadā Lattelecom grupas apgrozījums veidoja 90,6 milj. eiro, savukārt LMT ziņo par apgrozījumu šī gada pirmajos sešos mēnešos – 97 milj. eiro – par 9% vairāk nekā pērn šajā periodā, kas nozīmē, ka, iespējams, var runāt par līdera maiņu nozarē. Tai pat laikā uzņēmumu individuālie apgrozījumi 2016. gadā vēl atšķiras par 4,4 milj. eiro, priekšā esot Lattelecom.

Lai arī Lattelecom individuālais apgrozījums pēdējos piecos gados ir turpinājis nedaudz sarukt, ko pamatā ietekmējuši balss pakalpojumi, vienlaikus peļņa pēdējos gados nedaudz ir turpinājusi augt, kā arī grupas apgrozījums pēdējos četros gados svārstījies 187–189 milj. eiro robežās. Uzņēmumā prognozē, ka 2017. gadu Lattelecom grupa finansiāli – gan apgrozījuma, gan peļņas rādītājos – noslēgs labāk nekā pērn. Tāpat kā līdz šim turpināsies sadarbība ar jaunuzņēmumiem, un būs izaugsme jaunajos biznesos – filmu, seriālu un nozīmīgu notikumu tiešraižu lietotnes Shortcut, tehnikas tirdzniecības, telemetrijas, reklāmas izvietošanas, datu centru biznesu u.c. ieņēmumos. Turpināsies izaugsme arī piesātinātajā televīzijas un interneta pakalpojumu tirgū.

Līdzīgi arī LMT prezidenta Jura Bindes vērtējumā mobilais operators turpinās izaugsmi, paplašinoties mobilos sakaru lomai, kā arī attīstot dažādus inovāciju projektus. Turklāt pirmais pusgads mobilo sakaru operatoriem nav bijis viegls, lai atbilstu Eiropas Vienotās viesabonēšanas regulas prasībām, ir bijis jāpārveido piedāvājumu klāsts, kas lielai daļai klientu rezultējās augstākos rēķinos par mobilajiem pakalpojumiem.

Visu rakstu Iespējama līderu maiņa lasiet 21. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām