Igaunijas jaunā valdība apsver akcīzes nodokļa alum celšanu 

Igaunijas jaunā valdības koalīcija, ko veido Centra partija, Sociāldemokrātiskā partija (SDE) un Tēvzemes un Res Publica savienība, varētu paaugstināt akcīzes nodokli alum, tomēr konkrētas vienošanās par šo jautājumu nav panāktas.

LETA--BNS, 17.11.2016

Centra partijas priekšsēdētāja vietniece un parlamenta frakcijas vadītāja Kadri Simsone Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ETV sacīja, ka jautājumā ar akcīzes nodokļa alum celšanu sarunas turpinās.

Viņa norādīja, ka pašlaik ir skaidrs, ka Igaunijā tiks ieviests nodoklis saldinātajiem dzērieniem.

Pašlaik spēkā esošie likumi paredz, ka nākamgad akcīzes nodoklis dzērieniem ar zemu alkohola saturu tiks paaugstināts par 10% pēc tam, kad šogad to palielināja par 15%.

Igaunijā šā gada sākumā būtiski pieauga akcīzes nodoklis dažādiem alkoholisko dzērienu veidiem. Lai gan lēmuma mērķis bija samazināt alkohola patēriņu valstī, daudzi Igaunijas iedzīvotāji pēdējā laikā dodas uz Latviju, lai iegādātos alkoholiskos dzērienus mūsu valstī, kur tie ir lētāki.

SDE priekšsēdētājs Jevgeņijs Osinovskis paziņojis, ka valdības koalīcija ar Centra partiju un Tēvzemes un Res Publica savienību tiks izveidota līdz piektdienai.

IRL un SDE bija līdzšinējās Reformu partijas koalīcijas partneres valdībā.

Jauna valdības koalīcija tiek veidota pēc tam, kad parlaments šomēnes izteica neuzticību Reformu partijas līderim Tāvi Reivasam premjerministra amatā.