Izbeidz sezonālo iekšzemes lidojumu Ventspils - Rīga - Ventspils

2008. gada 29. septembris plkst. 16:52
Autors: Vēsma Lēvalde - Db
Dalies ar šo rakstu

30.septembrī, līdz ar lidostas ziemas ekspluatācijas sākumu, noslēgsies lidojumu Ventspils – Rīga pirmā sezona, kuru SIA Ventspils lidosta valdes priekšsēdētājs Artūrs Kokars vērtē kā ļoti veiksmīgu.

Pavisam šajā gadā Ventspils lidosta apkalpojusi 6 779 pasažierus regulārajā satiksmē un 795 vispārējās aviācijas pasažierus. Pirmajā lidojumu sezonā no 2008. gada 11.aprīļa līdz 29. septembrim no Ventspils uz Rīgu izlidojuši 5370 pasažieri (reisa noslogojums 53%), ielidojuši – 1 409 pasažieri (reisa noslogojums 14%). 30 starptautiskajos neregulārajos lidojumos apkalpoti 135 pasažieri, 44 vietējos lidojumos - 122, bet 87 citos lidojumos – 538 pasažieri.

Ņemot vērā veiksmīgos lidojumu statistikas rādītājus maršrutā Rīga – Ventspils – Rīga, aviosabiedrība Airbaltic plāno turpināt lidojumus no Ventspils arī 2009.gadā, papildinot lidojumu sarakstu brīvdienās, kā arī tiek pētīta iespēja uzsākt regulāro satiksmi ar Stokholmu. Lai būtu iespējams bez sezonāla pārtraukuma turpināt lidojumus ziemā, arī Ventspils lidostu ir paredzēts sagatavot ziemas ekspluatācijai. Šim nolūkam 2009.gadā tiek plānots veikt skrejceļa seguma remontu, iegādāties specializētu skrejceļa tīrīšanas tehniku un gaisa kuģu pretapledošanas iekārtu.

Šī gada 11. aprīlī Latvijas aviosabiedrība airBaltic pirmo reizi uzsāka regulāros lidojumus uz Ventspili. Sagatavošanās šo regulāro lidojumu apkalpošanai Ventspilī tika īstenota saskaņā ar Ministru kabineta 2008.gada 18.marta rīkojumu Par privatizācijas ieņēmumu novirzīšanu iekšzemes lidojumu no Liepājas lidostas un Ventspils lidostas nodrošināšanai, ar ko tika atbalstīta 1 100 000 LVL piešķiršana no valsts budžeta grozījumiem regulāro lidojumu uzsākšanai no Ventspils lidostas. Līdz solītā valsts finansējuma saņemšanai Ventspils lidostas investīciju un ekspluatācijas izmaksas, piešķirot aizņēmumu, ir nodrošinājusi Ventspils pašvaldība.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām