Izstrādā grozījumus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā

2017. gada 13. februāris plkst. 11:23
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu, dabasgāzes gala tarifi, kuri tiek izmantoti koģenerācijas stacijās saražotās siltumenerģijas tarifu un  siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu noteikšanai, turpmāk netiks apstiprināti.

Līdz ar to Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izstrādājusi grozījumus Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā un Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodikā. Par sagatavotajiem grozījumiem SPRK izsludinājis publisko konsultāciju – priekšlikumus aicina sniegt līdz 27.februārim, informē SPRK.

Konsultāciju dokumentu mērķis ir izzināt energoapgādes komersantu, kuri ražo enerģiju koģenerācijas stacijās, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniedzēju un citu ieinteresēto personu viedokli par Regulatora izstrādātajiem grozījumiem Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā un Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodikā.

Līdz šim siltumenerģijas apgādes komersantu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi un koģenerācijas stacijās saražotās siltumenerģijas tarifi tika apstiprināti tabulas veidā pie dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām. Mainoties AS Latvijas Gāze piemērojamai dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainījās arī norēķiniem piemērojamie siltumenerģijas tarifi.

Ņemot vērā, ka līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu, dabasgāzes gala tarifi turpmāk netiek apstiprināti, lai radītu tiesiskus apstākļus, ka komersanti līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu var tūlītēji piemērot siltumenerģijas tarifu, ir nepieciešams noteikt, kāds siltumenerģijas tarifs piemērojams norēķiniem no 2017.gada 3.aprīļa, kamēr nav apstiprināti jauni siltumenerģijas tarifi. 

Dalies ar šo rakstu