Jaundibināmo AquaRiga vadīs Ineta Zalāne

2012. gada 03. augusts plkst. 16:52
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas ūdens izsludinātais konkurss uz jaundibināmā uzņēmuma SIA AquaRiga valdes locekļa amatu. Turpmāk to ieņems Ineta Zalāne. Paredzēts, ka uzņēmuma AquaRiga valdē būs tikai viens valdes loceklis.

Uz šo vakanci konkursā bija pieteikušies deviņi pretendenti, kuri tika izvēlēti divās kārtās, bet par pieņemamāko tika atzīta I.Zalānes kandidatūra. Viņa ir beigusi Latvijas Universitāti Tiesību zinātņu specialitātē un darba pieredzi guvusi vairākos vadošos amatos lielos uzņēmumos, norāda Rīgas ūdens pārstāvis Arturs Mucenieks.

Jau ziņots, ka SIA AquaRiga nodarbosies ar dzeramā ūdens fasēšanu un realizāciju. Dzeramo ūdeni paredzēts iegūt no SIA Rīgas ūdens īpašumā esošajām ūdensgūtvēm.

Saskaņā ar SIA Rīgas ūdens izstrādāto biznesa plānu, AquaRiga iegūtā peļņa ļaus kompensēt radušos zaudējumus, kas uzņēmumam rodas ūdens patēriņa samazinājuma rezultātā, kā arī turpināt ūdens un kanalizācijas infrastruktūras atjaunošanu pilsētā, tajā pašā laikā saglabājot rīdziniekiem iespējami zemāko ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifu.

Uzņēmuma pamatkapitālā tiks ieguldīti 105 tūkst. Ls un paredzēts, ka desmit gadu laikā AquaRiga gūs 4,6 milj. Ls lielu peļņu. Fasēto ūdeni kapitālsabiedrība sākotnēji plāno realizēt deviņos primārajos mērķa tirgos - Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijas ziemeļrietumu reģionā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā un Latvijā.

Tāpat vēstīts, ka aptaujātie dzeramā ūdens ražotāji iepriekš pauduši viedokli, ka Rīgas ūdens jaunais dzeramā fasētā ūdens projekts pašreizējās lielās konkurences apstākļos nebūs ne reāls, ne saprātīgs.

Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens plānus iesaistīties fasētā ūdens tirgū kritizējis arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, norādot, ka valstij un pašvaldībām nav nekādas nepieciešamības veidot jaunus uzņēmumus un konkurēt ar privāto sektoru tajos segmentos, kur veiksmīgi funkcionē tirgus un patērētājiem jau patlaban ir pieejams cenas un kvalitātes ziņā daudzpusīgs piedāvājums.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām