Būve

Jelgavas dome arī pēc atteikuma apstrīdēšanas neizsniedz būvatļauju Depo būvniecībai

LETA, 17.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jelgavas domes deputāti nolēma atstāt negrozītu būvvaldes 2015.gada 23.decembra atteikumu izdot būvatļauju tirdzniecības centra būvniecībai Cukura ielā 2.

Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidroja, ka SIA Auras centrs, kas ir nekustamā īpašuma Cukura ielā 2 īpašniece, apstrīd būvvaldes lēmumu.

2015.gada septembrī Jelgavas pašvaldība neakceptēja tipveida ēkas būvniecības projektu pļavā pie Lielupes, kur bija plānots izvietot lielveikalu Depo, jo tas neiekļaujas jaunizveidotajā pilsētas vides ainavā. Tāpēc būvvalde pieprasīja SIA Auras centrs iesniegt būvprojekta labojumus, taču, izskatot arī precizēto būvprojektu un iesniegumā sniegtos paskaidrojumus, būvvaldes speciālisti konstatēja, ka neatbilstības nav izlabotas.

Būvvalde secināja, ka ēkas galvenās fasādes neveido izteiksmīgu panorāmu, teritorijas apbūvei netiek izmantots individuāli izstrādāts būvprojekts, ēkas fasādē nav pielietoti augstvērtīgi būvmateriāli, ir pieļauta vienlaidus «sendviča» tipa fasādes apdares paneļu izmantošana.

Kā sēdē skaidroja Škutāne, būvvalde lūdza arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Zinātnes komisijas izvērtējumu. Komisija konstatējusi, ka projektā paredzētā lielveikala Depo jaunceltnei ir raksturīgs šī zīmola tirdzniecības nama tipveida risinājuma veidols un tas ne sava mēroga, ne arhitektoniskā tēla ziņā neatbilst vides kontekstam.

Ņemot vērā būvniecības ieceres neatbilstību lokālplānojumam, 2015.gada 23.decembrī būvvalde nolēma atteikt būvatļaujas izsniegšanu.

Taču 2016.gada 25.janvārī saņemts SIA Auras centrs iesniegums, ar kuru uzņēmums apstrīd būvvaldes lēmumu. Uzņēmums norāda, ka ir veicis visus pieprasītos labojumus, kā arī uzsver, ka nav iesniedzis tipveida Depo tirdzniecības centra projektu, bet gan no jauna izstrādātu un pilnībā individualizētu projektu. SIA Auras centrs arī uzsver, ka teritorija, kurā plānots būvēt lielveikalu, līdz šim ir bijusi degradēta un pamesta.

Pašvaldības speciālisti secinājuši, ka uzņēmuma argumenti nav pamatoti, tāpēc domes deputāti sēdē lēma negrozīt būvvaldes atteikumu izsniegt būvatļauju.

Šo lēmumu var apstrīdēt viena mēneša laikā Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā.

Kā ziņots, iepriekš Jelgavas pilsētas pašvaldība centās kliedēt pilsētnieku bažas, ka šis objekts varētu aizsegt Jelgavas pili.

Igaunijas EfTEN nekustamā īpašuma fonda plānotais Depo veikals neatradīsies pretim Jelgavas pilij, bet gan Rīgas ielas otrā pusē - pretī Pasta salai un līdzās promenādei, iepriekš skaidroja pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Komentāri

Pievienot komentāru