Jelgavas pilsētas pašvaldība neatļauj būvēt Depo pļavā pie Lielupes

2015. gada 02. oktobris plkst. 8:27
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Jelgavas pilsētas pašvaldība neakceptē tipveida ēkas būvniecības projektu pļavā pie Lielupes, kur bija plānots izvietot lielveikalu Depo, jo tas neiekļaujas jaunizveidotajā pilsētas vides ainavā, informēja pašvaldībā.

Pašvaldība šādu lēmumu skaidro ar to, ka pēdējo gadu laikā tā ir ieguldījusi ievērojamu darbu un resursus, lai sakārtotu upes krastus Jelgavā - ir labiekārtota Lielupes labā krasta promenāde, Pasta sala, Čakstes bulvāris, Mītavas tilts. Tieši investoru nevēlēšanās izprast pilsētas vidi un radīt individuālu projektu, kas iekļautos Lielupes krasta līnijā, bija galvenais iemesls, kāpēc pašvaldība nesaskaņoja arhitekta piedāvāto projektu veikala Depo būvniecībai pļavā pie Lielupes.

Tagad pašvaldība ar zemes īpašnieku mēģina rast kompromisu - pašvaldība piedāvā zemes īpašniekam šajā vietā uzbūvēt pašvaldības funkcijām nepieciešamu ēku, ko pēc tam varētu no īpašnieka - Igaunijas fonda Eften Capital - nomāt.

«Galvenais, ko gribu uzsvērt, - Jelgavai nav nekādu pretenziju pret veikala Depo ienākšanu mūsu pilsētā. Mūs neapmierina tikai un vienīgi arhitektoniskais ēkas risinājums konkrētā vietā, kas neiekļaujas pilsētas vidē,» pašvaldības skaidrojumā uzsvēris Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

«Esam centušies gada garumā panākt kompromisu, piedāvājot zemes īpašniekam un projekta investoram mainīt ēkas vizuālo tēlu, taču pasūtītājs nebija ar mieru, jo tas būtiski sadārdzina projektu. Tieši tāpēc pašvaldība meklē citu risinājumu. Esam sākuši sarunas ar zemes īpašnieku par iespēju pļavā pie Lielupes būvēt nevis lielveikalu, bet pašvaldības vajadzībām nepieciešamu ēku, ko Igaunijas fonds konceptuāli ir atbalstījis,» pauda Rāviņš.

Pašvaldībai līdz 15.oktobrim ir jāizlemj, ko tieši tā gribētu būvēt Cukura ielā, pļavā pie Lielupes. Pēc tam varētu sākties sarunas ar zemes īpašnieku, lai vienotos par jaunā objekta būvniecību. Paredzams, ka projektu pilnībā realizēs Igaunijas fonds, bet pašvaldība uzbūvēto ēku no īpašnieka nomās, teikts pašvaldības skaidrojumā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām