Jersikas pagastā veidos čipsu ražotni 

Noslēdzies SIA Glear izsludinātais iepirkums par čipsu ražotnes izveidi Jersikas pagastā, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Žanete Hāka, 18.3.2015

Foto: LETA

Iepirkumā tika saņemti četru pretendentu piedāvājumi, bet par uzvarētāju pasludināta SIA Balthem Ltd. Uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 998,5 tūkstoši eiro. Būvdarbi ir jāpabeidz un objekts jānodod Finansējuma ne ilgāk kā 10 mēnešu laikā. Iepirkuma paredzamā līgumcena bija 850 tūkstoši eiro.

Ražotne atradīsies Līvānu novada Jersikas pagastā, Upeniekos.

Iepirkums tiek veikts sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu.

Db.lv jau rakstīja, ka kopumā pirmajā kārtā ieguldot no trim līdz pieciem miljoniem eiro, Jersikā plānots ražot čipsus, neizmantojot eļļu un kaitīgas piedevas. Turklāt nākotnē 90% eksportam ražojošais uzņēmums plāno blakus ražotnei uzbūvēt arī Saules enerģijas parku, pērnā gada sākumā Db.lv stāstīja projekta attīstītājas – SIA Glear - valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Ligers.

Ligers Db.lv atklāja, ka kopējās investīcijas ražotnes attīstības pirmajā kārtā būs no trim līdz pieciem miljoniem eiro.

Kā Db.lv stāstīja R. Ligers, izvēle kritusi par labu Jersikas pagastam veiksmīgās komunikācijas ar Līvānu novada pašvaldību dēļ. Ražotnē nākotnē plānots nodarbināt 35 - 40 cilvēkus.

Uzņēmuma sākotnējās jaudas būs 150 - 200 tonnas čipsu gadā.

Nākamais solis ražotnes attīstībā ir plānota Saules enerģijas parka izveide blakus ražotnei, lai padarītu rūpnīcu enerģijas ziņā neatkarīgu. Saules enerģijas parka izveide ietilpst tuvāko divu gadu plānos, stāstīja R. Ligers.

Lai arī čipsu zīmola izveide pašlaik vēl ir izstrādes stadijā, ražotnes izveidotāji lēš, ka kopumā 90% no saražotajiem čipsiem nonāks eksporta tirgos. Pašlaik Latvijā šāds produkts - čipsi, kuru ražošanā netiks izmantota eļļa un kurus var ēst bērni, iespējams, esot atrodams specializētos veikalos, skaidroja R. Ligers.

SIA Glear valdē darbojas Rūdolfs Ligers (valdes priekšsēdētājs) un Artis Paegle (valdes loceklis).

SIA Glear dibināta 2011. gada oktobrī, liecina Lursoft dati. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Strauta iela 3, Salaspils. Uzņēmuma finanšu rādītāji liecina, ka 2013. gads noslēgts ar 29,8 tūkstošu eiro apgrozījumu un 4935 eiro peļņu.

 

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.