Jūrmalas skandalozās Kāpas lietā panāk izlīgumu

2011. gada 18. janvāris plkst. 16:52
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Augstākā tiesa izbeigusi tiesvedību Borisa Tetereva strīdā ar vairākiem uzņēmumiem par 50 milj. eiro vērtu triju īpašumu pirkuma līgumu Jūrmalā, uz kura bija plānots veidot atpūtas kompleksu ar Ziemeļeiropā lielāko slēpošanas trasi.

Izbeigšanas iemesls esot pušu starpā noslēgts izlīgums, kuru tiesa apstiprinājusi. Tanī abas puses savstarpēji vienojušās un atzīst, ka pirkuma līgums ir spēkā neesošs kopš noslēgšanas brīža, DB uzzināja tiesā.

Pagājušā gada 30.jūnijā Rīgas apgabaltiesa B.Tetrereva prasību par pirkuma līguma atzīšana par spēkā neesošu noraidīja, bet viņš iesniedza apelācijas sūdzību Augstākajā tiesā.

Jāatgādina, ka uzņēmējs Boris Teterevs tiesā iesniedza prasību pret uzņēmumiem SIA ATB 1, SIA Nemo Holdings un SIA Askanio, lūdzot atzīt kā spēkā neesošu šo pirkuma līgumu Jūrmalā. Līdz ar to tika apturēta pagājušajā gadā uzsāktā bezstrīdus 50 milj. Ls piedziņa no B.Tetereva.

Tika noslēgti trīs īpašumu Jūrmalā, proti, Atbalss ielā 1, Alkšņu ielā 9 un Alkšņu ielā 30, pārdošanas līgumi un arī investīcijas līgums ar minētajiem uzņēmumiem, bet summa 50 milj. eiro apmērā B.Teterevam bija jāsamaksā līdz 2009.gada 25.novembrim. Tas netika neizdarīts un uzņēmumi vērsās ar pieteikumu par saistību bezstrīdus piespiedu izpildi. Tiesa šo pieteikumu apmierināja.

Šajā notikumu virpulī viena no galvenajām iesaistītajām personām bija Teterevu ģimenei agrāk tuvu stāvošā Jeļena Lapsa, ko B. Teterevs iepriekš bija pilnvarojis viņa vārdā slēgt darījumus par vairāku nekustamo īpašumu iegādi. Pēc B. Tetereva sabiedrisko attiecību pārstāvja Ērika Matuļa iepriekš stāstītā, abiem pilsoņiem domstarpības radās jau 2009.gada sākumā, kad sadarbība tika pārtraukta, bet pilnvarojums J. Lapsai vēl bija spēkā.

Sanāk, ka J. Lapsa to izmantojusi un B. Tetereva vārdā bez viņa ziņas 2009. gada rudenī slēgusi vēl trīs pirkuma līgumus par nekustamo īpašumu iegādi kopumā par 41,3 milj. Ls, no kuriem skaļākais bija līgums par nekustamā īpašuma Jūrmalā, Atbalss ielā 1/Alkšņu ielā 30, iegādi par 50 milj. eiro (Kāpas projekts).

Konflikts ap projektu Kāpa sākās 2009.gada rudenī. 28.oktobrī projekta attīstītājs SIA Nemo Real nāca klajā ar paziņojumu, ka multifunkcionālajam projektam Kāpa Jūrmalā piesaistītas pirmās nopietnās investīcijas – 50 milj. eiro un ka jaunais investors ir Latvijas biznesa pārstāvis un pilsonis B.Teterevs.

Tajā pašā dienā B. Teterevs noliedza Nemo Real izteikto apgalvojumu, ka viņš gatavojoties finansēt projektu Kāpa, un norāda, ka «tā ir liela krāpnieciska shēma».

DB jau rakstīja, ka sākotnēji projekta Kāpa kopējās izmaksas tika lēstas 250-300 miljoni eiro. Saskaņā ar sākotnējo ieceri uz daudzfunkcionālā izklaides, atpūtas, sporta kompleksa jumta virs aptuveni tūkstoš viesnīcas numuriņiem atrastos Ziemeļeiropā lielākā slēpošanas trase. Projekts paredzēja vairākas slēpošanas nogāzes, atrakciju parku u.c.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi