Kā top?: Aldara porteris 

Gluži kā Mendeļejeva tabulā noteiktā kārtībā ir sakārotas dažādas vielas, arī alus veidiem profesionāļu aprindās ir strikts iedalījums, un šīs kārtības «augšējā segmenta» daļā atrodams porteris. Savu nosaukumu tas ieguvis no «šveicara» un dzerams, piemēram, ar kūkām vai pūdētu sieru.

Gunta Kursiša, 2013. gada 23. septembris plkst. 10:48

Šoreiz Db.lv viesojās Aldara alus darītavā, kas nesen paziņojusi par plāniem lielu daļu ražošanas pārcelt uz ārvalstīm. Tiesa, portera ražošanu gan gaidāmās pārmaiņas Aldara alus darītavā neskaršot.

Porteris parasti ir tumšas kafijas krāsā, un tā aromātā ir daudzi «toņi», kas nav sastopami tumšajā vai gaišajā alū, proti, stiprāks alus un iesala aromāts, garša ir blīvāka. Tā porteri raksturo uzņēmuma galvenais aldaris vai galvenais alus eksperts Valdis Čunka. Porteri varot dzert arī pie kūkām, savukārt sevišķi labi tas garšojot ar pūdētu sieru, viņš skaidro. Tāpat porteris ir stiprāks par citiem alus veidiem - vidēji alus stiprums ir aptuveni 5%, bet porterim tie ir 6,8%.

Pirmās liecības par alus šķirni porteris reģistrētās Lielbritānijā 18. gadsimtā. Porteris radās krodziniekiem kopā sajaucot trīs alus veidus – eila tipa alu, stipro alu un gaišo alu, Db.lv uzzināja Aldarī. Šis brūvējums krogos bija īpaši iecienīts pavadoņu jeb šveicaru aprindās, tādēļ drīz vien šis alus, ko sākumā sauca par entire jeb «apvienoto» alu krodzinieku aprindās tika pārsaukts par «porteri» - no angļu valodas tieši vārds «porter» tulkojams kā pavadonis jeb šveicars. Latvijā porteri pazīst kopš 19. gadsimta beigām.

Alus patērēšanā porteris, līdzīgi kā citur Eiropā, arī Latvijā ir diezgan tālu no līderpozīcijām. Lai arī lētākā alus PET pudelēs patēriņam ir tendence samazināties, bet premium klases alus patēriņš pieaug (pērn aptuveni par 6%), porteri vēl aizvien izvēlas konstants patērētāju loks, Db.lv stāsta Aldara pārstāve Laura Krastiņa. Alus patēriņš kopumā gan Latvijā, gan Eiropā samazinās. 2012. gadā bija vērojams kritums 5% apmērā, bet šogad, lai arī vasara bija silta un alus pirkšanai labvēlīga, tā patēriņš sarucis jau par 3%, un paredzams, ka līdz gada beigām samazināsies vēl vairāk, norāda Aldara pārstāve. «Izmaiņas tirgū ir jūtamas, tomēr tās nav krasas,» viņa stāsta. 

Kopumā Latvijas iedzīvotājs, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, nav liels alus dzērājs, norāda L. Krastiņa. «Latvijā, pēc mūsu aprēķiniem, vidējais alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju 2012. gadā bija 66 litri, tajā pašā laikā Lietuvā tas ir krietni lielāks,» viņa norāda.

Portera pārdošanai nav izteiktas sezonalitātes. Siltajā sezonā tā pārdošana nedaudz pieaug, tomēr «pīķa» sezonas atšķirībā no citiem alus veidiem neveidojas, un tas ir pieprasīts kā ziemā, tā vasarā, par portera īpatnībām stāsta L. Krastiņa.

Šobrīd Aldara porteri eksportē uz Igauniju, Dāniju, ASV, Lielbritāniju un Somiju. Lielākie eksporta apjomi ir uz kaimiņvalsts un Carlsberg mājas tirgu Dāniju.

Ekskluzīvajā segmentā Latvijā Aldara porteris aizņem aptuveni 7%, norāda L. Krastiņa. Šobrīd Aldara alus kopumā aizņem vairāk nekā 30% no kopējā Latvijas tirgus.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 26. augusts plkst. 13:53

Carlsberg Group operatīvā peļņa gada otrajā ceturksnī sarukusi par 1% līdz 3,4...

2013. gada 16. augusts plkst. 11:35

Jaunas vietas tūrisma kartē un labu mārketinga pasākumu saviem produktiem rada uzņēmumi,...

2013. gada 09. augusts plkst. 11:23

Veiktas izmaiņas AS Aldaris padomē, liecina Lursoft dati....

2013. gada 23. jūlijs plkst. 9:29

A/s Aldaris pērno finanšu gadu noslēdzis ar 2,79 miljoniem latu zaudējumiem, un...

2013. gada 01. jūlijs plkst. 12:22

Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad Jāņos par 12% ir palielinājies pieprasījums pēc...

Nepalaid garām

1992. gada 13. aprīlī toreizējā Preses nama 13. stāvā 13 darbinieku lokā...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

Oglekļa dioksīds un sašķidrināts slāpeklis, reiz lietots tikai rūpnieciski, tagad arvien biežāk...

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...