Foto & Video

Kā top?: Baltijas lāgers alus darītavā Aldaris

Žanete Hāka, 22.01.2016

Miežus alus brūvēšanā izmanto, jo tiem ir graudu apvalki.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ieskatīties uzņēmuma Aldaris alus darītavā, kur tiek ražots alus Baltijas lāgers.

Alus darītava Aldaris dibināta 1865.gadā, un aizvien atrodas savā vēsturiskajā vietā. 2013. gada nogalē alus darītava mainīja darbības stratēģiju, kas paredz vairāk koncentrēties uz craft alus šķirņu brūvēšanu un attīstību.

Pēdējos gados alus darītava savā attīstībā investējusi 5 miljonus eiro, tostarp atjaunojot vēsturisko alus darītavu un atsākot tajā alus brūvēšanu, kā arī izveidojot Baltijā modernāko alus muzeju - Aldaris alus darbnīca, kuru pirmajā pastāvēšanās gadā apmeklējuši 18 tūkstoši alus cienītāju.

Aizvadītāja gada laikā Aldara craft alus pārdošanas apjoms stikla pudelēs palielinājies par 49%, bet restorānu un bāru segmentā par 25%. Aldaris ir izvirzījis mērķi trīs gadu periodā iekarot vismaz 30% no craft alus segmenta, kas šobrīd aizņem jau gandrīz 20% no visa Latvijas alus tirgus.

Uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā bija 28,6 miljoni eiro, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš un ir saistīts gan ar kopējo situāciju alus tirgū, gan ar uzņēmuma stratēģijas maiņu, mazinot savu ietekmi ekonomiskajā alus segmentā, kur dominē 2 litru plastmasas iepakojumus, un koncentrējoties uz jaunu produktu ieviešanu ekskluzīvā alus segmentā.

Galerijā augstāk skaties, kā top alus uzņēmumā Aldaris!

Komentāri

Pievienot komentāru