Kalnmeiers: Rimšēviča lietas izmeklēšanai nebūs nepieciešami gadi

2018. gada 06. marts plkst. 8:05
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

«Pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču kriminālprocess tika uzsākts likumīgi un pamatoti,» DB Uzņēmēju kluba biedriem atklāj Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Tā kā šajā gadījumā ir runa par ļoti augstu valsts amatpersonu, kura ieņem amatu Eiropas Centrālajā bankā, netikšot žēlotas papildu darbības un resursi, lai šo procesu maksimāli ātri novestu galā.Lai arī Latvijā ir radīts priekšstats, ka valstī milzīgos apmēros tiek atmazgāta noziedzīgā nauda un ir gari tiesu procesi, tomēr ģenerālprokurors ne visam tik kategoriskā formā piekrīt. Attiecībā par gariem tiesu procesiem viņš rāda Eiropas statistisku, kur pēc vidējiem rādītājiem krimināllietās Latvija termiņu ziņā ir pa vidu, bet administratīvo lietu izskatīšanā pat viena no līderēm visā ES. Protams, ka ir virkne skaļu procesu, kur tiesvedība ilgst daudzus gadus, kas radījuši šādu priekšstatu par izskatīšanas termiņiem visās lietās.

Kluba biedrus īpaši interesēja pašreizējā situācija saistībā ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Publiskajā telpā, pēc Ē. Kalnmeiera sacītā, ir daudz informācijas, taču daļa no tās neesot īsti precīza, tādēļ komunicēt vajadzētu vairāk tieši procesa virzītājiem (KNAB un ENAP), kā to nosaka normatīvie akti.

Viņš uzsver, ka ir ieinteresēts, lai uzsāktais process ātri tiktu novests līdz galam, noskaidrojot patiesību, jo tajā ir iesaistīta ļoti augsta valsts amatpersona, kura ieņem amatu Eiropas Centrālajā bankā. «Ja būs vajadzīgas kādas papildu darbības vai resursi, tad tam būs zaļā gaisma, taču pašlaik nav pamata uzskatīt, ka šajā lietā būtu nepieciešami gadi,» tā Ē.Kalnmeiers.

Publicitāte Latvijas Bankas prezidenta aizturēšanai ir liela un negatīva, kas kaitē ne tikai Latvijas finanšu sektora tēlam, bet valstij kopumā. Tomēr Eiropā valsts bankas padomes locekļa aizturēšana, kas notika Latvijā, nebūt neesot vienīgais precedents, jo ir bijuši vēl vairāki šādi gadījumi, turklāt arī pašlaik Eiropā (bez Latvijas) ir situācija, kur centrālās bankas vadītājs «pakļuvis» zem izmeklēšanas.

Visu rakstu Reģistrēto noziedzīgo nodarījumu Latvijā kļūst mazāk lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu